Farské oznamy – 24. nedeľa v Cezročnom období

PON – PIA (okrem stredy) 7.00, 12.00 a 18.00
    SO 7.00 a 18.00
    NED 7.00, 9.00, 10.30 a 18.00; Považský Chlmec 8.30, Strážov 10.00

V stredu na sviatok Sedembolestnej Panny Márie budú sväté omše v katedrále v týchto časoch: 7.00, 8.30, 18.00.

Považskom Chlmci a v Strážove budú sväté omše v utorok16.30 s platnosťou na nasledujúci sviatok.

• Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom pastoračnom centre N3 od pondelka do soboty 30 minút pred sv. omšou, v nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
      • Dnes o 15.30 sa na všetkých katolíckych kostoloch na Slovensku na dvanásť minút rozozvučia zvony. Stane sa tak z dôvodu príchodu hlavy Katolíckej cirkvi, pápeža Františka, na Slovensko. Zjednoťme sa spoločne v tomto čase v modlitbe za Svätého Otca a za jeho návštevu našej krajiny.
        • V stredu celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou nebude.
          • V piatok večer pozývame birmovancov našej farnosti na svätú omšu o 18.00, po ktorej bude nasledovať stretnutie v sále farského centra N3.
            • Pripomíname vám, že ešte stále sú voľné miesta na autobusový pútnický zájazd do Šaštína 15. septembra 2021 pri príležitosti návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku. Záujemcovia sa môžu prísť nahlásiť po svätej omši do sakristie kostola. Tým z vás, ktorí ste už u nás prihlásení prídu organizačné pokyny mailom v pondelok popoludní.
              • Oznamujeme všetkým dospelým, ktorí by chceli prijať iniciačné sviatosti (krst, sv. prijímanie a birmovanie), že príprava bude v tomto roku prebiehať v našej farnosti. Prosíme vás, aby ste sa prišli zapísať počas úradných hodín do farskej kancelárii do konca septembra.
                • Časy úradných hodín vo farskej kancelárii:
                  Farská kancelária bude bývať opäť otvorená v bežnom režime:
                  V pondelok bude farská kancelária otvorená doobeda od 9.00 do 11.00
                  a poobede od 15.00 do 17.00. V piatok bude kancelária otvorená doobeda od 9.00 do 11.00. V stredu bude farská kancelária zatvorená.
                  • Ohlášky: Sviatosť manželstva vo Farnosti Veľké Uherce si chcú vyslúžiť Štefan Slivka pochádzajúci z farnosti Veľké Uherce a Ľubica Vimpeľová pochádzajúca z farnosti Žilina – mesto. Kto z vás by vedel o nejakej cirkevnoprávnej prekážke, nech ju láskavo nahlási v kancelárii farského úradu.
                    • Ďakujeme všetkým, ktorí konajú službu v našom farskom kostole – kostolníkom, organistom, miništrantom, spevákom, lektorom a tým, ktorí sa starajú o výzdobu a upratovanie kostola. Nech vám vašu obetavú službu náš Boh mnohonásobne oplatí!
                      • Aj naďalej vás dôrazne prosíme o zodpovedné dodržiavanie všetkých platných hygienických opatrení –  nosenie rúška, dezinfekcia rúk a rozostupy.