4. nedeľa v Cezročnom období

PI 5.2. Sv. Agáty, panny, spomienka
SO 6.2. Sv. Pavla Mikiho a spoločníkov, mučeníkov, spomienka
NE 7.2. Piata nedeľa v Cezročnom období

• Na základe Uznesenia vlády Slovenskej republiky sú od 1. januára až do 24. januára 2021 pozastavené verejné slávenia bohoslužieb.
  • Kňazi môžu sláviť v chrámoch súkromné bohoslužby bez účasti veriacich. Úmysly svätých omší budú odslúžené v daný deň, na ktorý bol úmysel svätej omše zapísaný.
  • Chrámy nie je nariadené zamknúť: nesmú sa v nich ale konať nijaké hromadné podujatia: to sa týka verejného spovedania, aj rozdávania svätého prijímania.
  • V prípade nebezpečenstva smrti môžete požiadať o svätú spoveď na telefónnom čísle 0909/175 428, alebo e – mailom zilina.mesto@fara.sk
  • Farská kancelária z dôvodu zákazu vychádzania  bude fungovať len telefonicky, alebo e- mailom.
  • Počas úradných hodín si môžete telefonicky nahlásiť úmysly na sväté omše v mesiaci február. Prosíme, aby ste si nahlásili úmysly maximálne na 2 sväté omše.
  • Mesiac február:  Všeobecný úmysel: Za ženy, ktoré sa stali obeťami násilia, aby ich spoločnosť chránila a aby ich utrpeniu venovala pozornosť. Úmysel KBS: Aby nás osobná skúsenosť utrpenia pobádala k pomoci opusteným, chorým a starým ľuďom
  • Povzbudzujeme Vás k modlitbe za odvrátenie pandémie, za zdravotníkov a chorých.                                                   vaši duchovní otcovia