Farské oznamy 1. adventná nedeľa, 1.12.2019

Farské oznamy

1. adventná nedeľa, 1.12.2019

Liturgický kalendár:

PO 2.12. Féria
UT 3.12. Spomienka sv. Františka Xaverského, kňaza
ST 4.12. Féria
ŠT 5.12. Féria
PI 6.12. Spomienka sv. Mikuláša, biskupa
SO 7.12. Spomienka sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi
NE 8.12. 2. adventná nedeľa

 

  • Dnes je pravidelná zbierka na Charitu. Za vaše milodary vyjadrujeme úprimné Pán Boh zaplať.
  • Diecézna charita Žilina ďakuje všetkým, ktorí sa zapojili do Tesco zbierky potravín a drogérie, ktorých sa nám  podarilo vyzbierať 28 ton v hodnote 46 800 Eur.
  • V utorok o 15.00 hod. bude v katedrále ďakovná sv. omša pre zamestnancov a dobrovoľníkov Charity.
  • Spovedať k prvému piatku budeme: v katedrále pol hodinu pred každou svätou omšou, v stredu bude celodenná spovedná služba, vo štvrtok a v piatok od 16.30hod.
  • Spovedať starých a chorých budeme: mesačných tak ako zvyčajne k prvému piatku a k Vianociam prosíme nahlásiť chorých a nevládnych v sakristii kostola (dátum ešte vyhlásime).
  • Prišlo nové číslo časopisu Naša Žilinská diecéza. Okrem zaujímavého čítania ponúka aj osobitnú prílohu s betlehemom, ktorý si podľa návodu môžete doma vyrobiť. Môžete si ho vziať po skončení svätej omše vzadu na stolíku za dobrovoľný príspevok 1€.
  • Diecézna charita Žilina prostredníctvom celoslovenskej kampane Charitné Vianoce chce upriamiť pozornosť na seniorov. Pomocou adventného kalendára sa budú môcť deti, mladí, rodiny zapojiť počas adventu do 4 úloh, ktoré budú spojené s jednotlivými adventnými týždňami a podporiť kampaň charity. Adventné kalendáre sú k dispozícii vzadu v kostole.
  • Oddnes môžete hlasovať za farské a diecézne projekty, ktoré boli predložené v rámci diecéznej projektovej súťaže. Viac informácií o hlasovaní spolu s modlitbou za farnosť si môžete zobrať pri východe z kostola.
  • Projekt Milovať a ctiť Vás srdečne pozýva na prednášku Richarda Vašečku s názvom “Ako naplno prežiť Advent a Vianoce v rodine i v osobnom živote”. Prednáška sa uskutoční v pondelok decembra o 17.30 hod. v Diecéznom centre v Žiline.
  • Školské sestry sv. Františka v Žiline pozývajú 14.-15. decembra na Adventnú celonočnú adoráciu. Bližšie informácie na plagáte vo výveske.

vaši duchovní otcovia