Farské oznamy 1. pôstna nedeľa

PI 26.2. Piatok po 1. pôstnej nedeli, kántrový deň
SO 27.2. Sobota po 1. pôstnej nedeli, kántrový deň
NE 28.2. Druhá pôstna nedeľa

• Jarné kántrové dni – sú v stredu, piatok a sobotu, záväzný je iba jeden deň. Ich obsahom je príprava na pokánie a na sviatosť zmierenia a činorodá láska k blížnemu.
  • Pri bohoslužbách v kostoloch by sa tradične v túto prvú pôstnu nedeľu konala zbierka na charitu. Diecézna charita Žilina Vás v čase zatvorených kostolov pozýva darovať svoju almužnu počas celého pôstu pre ľudí v núdzi. Zbierku rozširujeme o kampaň MOJA ALMUŽNA POMÁHA TRPIACIM V MOJEJ DIECÉZE. Pošlite svoju almužnu a darujte ju službe núdznym niektorou z ponúkaných foriem, či priamo na účet, poštovou poukážkou, prostredníctvom QR kódu, cez stránku www.charitaza.sk alebo odovzdaním na fare. Vďaka Vašej štedrosti môžeme spolu napĺňať poslanie byť blízko pri človeku a prinášať nádej aj v týchto náročných časoch.
    Naša spoločná služba je, v tomto období zvlášť, svedectvom života Cirkvi vo svete. Ďakujeme!
  • Na základe Uznesenia vlády Slovenskej republiky sú pozastavené verejné slávenia bohoslužieb.
  • Kňazi môžu sláviť v chrámoch súkromné bohoslužby bez účasti veriacich. Úmysly svätých omší budú odslúžené v daný deň, na ktorý bol úmysel svätej omše zapísaný.
  • Chrámy nie je nariadené zamknúť: nesmú sa v nich ale konať nijaké hromadné podujatia: to sa týka verejného spovedania, aj rozdávania svätého prijímania.
  • V prípade nebezpečenstva smrti môžete požiadať o svätú spoveď na telefónnom čísle 0909/175 428, alebo e – mailom zilina.mesto@fara.sk
  • Farská kancelária z dôvodu zákazu vychádzania  bude fungovať len telefonicky, alebo e- mailom.
  • Počas úradných hodín si môžete telefonicky nahlásiť úmysly na sväté omše v mesiaci marec. Prosíme, aby ste si nahlásili úmysly maximálne na 2 sväté omše.
  • Modlime sa za odvrátenie pandémie, za zdravotníkov a ľudí v prvej línii a za uzdravenie tela i duše pre tých, ktorí to potrebujú.