Farské oznamy – 2. adventná nedeľa

ŠT 09.12. Štvrtok po 2. adventnej nedeli
PI 10.12. Preblahoslavenej Panny Márie Loretánskej, ľubovoľná spomienka
SO 11.12. Za zachovanie mieru a spravodlivosti – zimný kántrový deň
NE 12.12. TRETIA ADVENTNÁ NEDEĽA (nedeľa gaudete radostná)

• Na základe Uznesenia vlády Slovenskej republiky sú od 25. novembra pozastavené verejné slávenia bohoslužieb.
  • Kňazi môžu sláviť v chrámoch súkromné bohoslužby bez účasti veriacich.
    Úmysly svätých omší budú odslúžené v daný deň, na ktorý bol úmysel svätej omše zapísaný.
  • Diecézny biskup Mons. Tomáš Galis udelil všetkým veriacim latinského obradu nachádzajúcim sa na území Žilinskej diecézy dišpenz od účasti na svätej omši v nedeľu a prikázaný sviatok.
  • Katedrála ostáva počas dňa otvorená na súkromnú modlitbu až do 18.00.
    V kostoloch sa ale nesmú konať nijaké hromadné podujatia  to sa týka aj verejného spovedania a rozdávania svätého prijímania.
  • V prípade nebezpečenstva smrti môžete požiadať o svätú spoveď na telefónnom čísle 0909 175 428 alebo e – mailom zilina.mesto@fara.sk
  • Farská kancelária bude fungovať v riadnych časoch, avšak z dôvodu zákazu vychádzania iba telefonickou a e-mailovou formou.
  • Sviatosť zmierenia budeme vysluhovať výhradne individuálnou formou za prísnych hygienických podmienok v sakristii kostola:
    PON – PIA     9.00 – 10.30, 16.30 – 18.00
    SO – NE         9.00 – 10.00 (v nedeľu iba sv. prijímanie)
    V tomto čase je možné za prísnych hygienických podmienok individuálne pristúpiť aj k svätému prijímaniu.
  • V stredu bude od 9.00 do 18.00 v kostole vystavená Najsvätejšia sviatosť oltárna k osobnej súkromnej poklone.
  • Na budúci týždeň sú zimné kántrové dni – v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je iba jeden deň. Obsah zimných kántrových dní:
    Príchod Kristovho kráľovstva do rodín; duchovná obnova rodín, pokoj a spravodlivosť vo svete.
  • Vyšlo nové číslo mesačníka Naša Žilinská diecéza. Opäť v ňom nájdete mnoho zaujímavých článkov, rozhovorov a reportáží. Môžete si ho zakúpiť vzadu na stolíku v kostole.
  • Mladí kresťania žijúci v našej farnosti, ktorí by chceli prijať sviatosť birmovania si môžu prihlášku na prípravu na sviatosť birmovania stiahnuť tu, vytlačiť a doma vyplniť. O tom, kedy a ako budeme vyplnené prihlášky zbierať vás budeme informovať vo farských oznamoch.
  • Diecézna charita Žilina prináša do Žilinskej diecézy symbolické platidlo Hlinený dukát. Hlinený dukát si môžete zakúpiť v automatoch rozmiestnených po našom meste. Darovaním dukátu núdznemu mu pomôžete zabezpečiť si teplé jedlo, nocľah, pranie, prípadne potravinový balíček v zariadeniach Diecéznej charity Žilina. Cena 1 hlineného dukátu je 1€. Viac informácií o projekte Hlinený dukát nájdete na výveske pred kostolom alebo na stránke www.charitaza.sk.
  • Pozývame Vás k modlitbe vo svojich domovoch a rodinách za odvrátenie pandémie, za zdravie tela a duše zvlášť pre zdravotníkov a za Božie požehnanie pre našu farnosť, náš národ a celý svet.