Farské oznamy – 22. nedeľa v Cezročnom období

PON – PIA (okrem stredy) 7.00, 12.00 a 18.00
    SO 7.00 a 18.00
    NED 7.00, 9.00, 10.30 a 18.00; Považský Chlmec 8.30, Strážov 10.00

V stredu budú sväté omše o 7.00 a o 18.00. Svätá omša o 12.00 v stredu nebude.

• V tomto týždni máme aj prvý piatok v mesiaci september.
    Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme od pondelka do soboty 30 minút pred sv. omšou, v nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou. Vo štvrtok a v piatok spovedáme večer už od 17.00.
  • V stredu celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou nebude.
  • V pondelok sa v našom kostole uskutoční celodiecézny katechetický deň – Veni Sancte. Začínať bude svätou omšou o 9. hod., ktorej sláveniu bude za účasti všetkých katechétov našej diecézy predsedať diecézny biskup Mons. Tomáš Galis. Myslime vo svojich modlitbách na katechétov, aby svojím životom dávali žiakom dobrý kresťanský príklad.
  • Svätú omšu Veni Sancte pri príležitosti začiatku nového školského roka budeme v našej farnosti sláviť v piatok večer o 18.00. Pozývame na ňu zvlášť všetkých žiakov, študentov a učiteľov, ktorí si môžu prísť vyprosiť hojnosť darov Ducha Svätého do nasledujúceho obdobia.
  • Zmena úradných hodín vo farskej kancelárii:
    Farská kancelária bude v tomto týždni otvorená nasledovne:
    V pondelok bude farská kancelária otvorená iba poobede od 15. do 17. a v piatok doobeda od 9. do 11. V pondelok doobeda bude kancelária zatvorená a v stredu z dôvodu štátneho sviatku bude farská kancelária taktiež zatvorená.
  • Sestry Misionárky Lásky nás pozývajú na slávnosť 24. výročia odchodu sv. Matky Terezy do neba. Slávnosť sa uskutoční na budúcu nedeľu 5. septembra o 15.00 v našom farskom kostole – Katedrále Najsvätejšej Trojice v Žiline. Všetci ste srdečne pozvaní.
  • Komunita Emanuel pozýva všetkých mladých od 18 do 30 rokov na víkendové stretnutie s názvom On je živý, ktoré sa uskutoční od 10. do 12. septembra v Badíne pri Banskej Bystrici. Viac informácií nájdete na stránke www.onjezivy.sk alebo na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Ohlášky: Sviatosť manželstva vo Farnosti Žilina – Vlčince si chcú vyslúžiť Maroš Valach pochádzajúci z farnosti Žilina – mesto a Lenka Hudecová pochádzajúca z farnosti Bratislava – Rača. Kto z vás by vedel o nejakej cirkevnoprávnej prekážke, nech ju láskavo nahlási v kancelárii farského úradu.
  • Ďakujeme všetkým, ktorí konajú službu v našom farskom kostole – kostolníkom, organistom, miništrantom, lektorom a tým, ktorí sa starajú o výzdobu a upratovanie kostola. Nech vám vašu obetavú službu náš Boh mnohonásobne oplatí!