Farské oznamy – 23. nedeľa Cezročnom období

DVADSIATA TRETIA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

ST 07.09. Sv. Marka Križina, Melichara Grozdieckeho a Štefana Pongráca, kňazov, košických mučeníkov, spomienka
ŠT 08.09. Narodenie Preblahoslavenej Panny Márie, sviatok
PI 09.09. Piatok 23. týždňa v Cezročnom období
SO 10.09. Preblahoslavenej Panny Márie v sobotu, ľubovoľná spomienka
NE 11.09. 24. NEDEĽA V CEZROČOM OBDOBÍ

• Dnes sa pri všetkých svätých omšiach koná zbierka na obnovu katedrály.
    Za vaše milodary vám vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať! Za všetkých dobrodincov bola obetovaná ranná svätá omša prvú sobotu v mesiaci.
    PO 7.00, 12.00, 15.00 a 18.00
    UT – PIA 7.00, 12.00 a 18.00
    SO 7.00, 18.00
    NED 7.00, 9.00, 10.30 a 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred sv. omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
  • Srdečne vás pozývame na slávnosť výročia odchodu sv. Matky Terezy do neba. Slávnostná svätá omša bude zajtra o 15.00 hod. v našom farskom kostole.
  • Farská kancelária bude v tomto týždni otvorená nasledovne: v pondelok od 15.00 do 16.00. V stredu a v piatok od 10.00 do 11.00.
  • V pondelok večer o 18. hod. pozývame zvlášť všetkých žiakov, študentov a učiteľov na svätú omšu Veni Sancte pri príležitosti začiatku nového školského roka. Príďte si vyprosiť hojnosť darov Ducha Svätého do nasledujúceho obdobia.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 hod. bude modlitbové večeradlo.
  • Vo štvrtok večer o 19.00 hod. (po eucharistickej adorácii) pozývame všetky matky na modlitby matiek v našom kostole.
  • Vo štvrtok sa uskutoční kňazská rekolekcia kňazov žilinského dekanátu. Začíname sv. omšou o 9.30 v Kostole Dobrého Pastiera vo farnosti Žilina – Solinky, na ktorú ste všetci srdečne pozvaní. Po svätej omši bude rekolekcia pokračovať pracovným stretnutím kňazov.
  • Opäť máte k dispozícii nové číslo mesačníka Naša Žilinská diecéza. Nájdete v ňom mnoho zaujímavých článkov, rozhovorov a reportáží. Časopis si môžete zakúpiť vzadu na stolíku v kostole.
  • Hnutie 9 mesiacov za život vás pozýva na „deviatnik“ svätých omší, ktoré budú slávené v žilinských kostoloch a budeme pri nich myslieť zvlášť na ochranu počatého života. Po svätých omšiach bude nasledovať predstavenie tohto hnutia a jeho aktivít. Rozpis kostolov a časy svätých omší nájdete na plagáte na výveske.
  • Inštitút Communio pozýva na diskusiu Zdravé Slovensko 2030, ktorá sa uskutoční v utorok septembra o 17.00 v priestoroch Diecézneho centra v Žiline. Hosťami budú lekári Martin Vojtko a Štefan Zelník. Moderuje Ivo Novák z Rádia Lumen. Všetci ste srdečne pozvaní!
  • Ohlášky: Naša farníčka, pani Gabriela Šadibolová, má byť liturgickým obradom zasvätená pre život v povolaní zasvätených panien. Kto by z vás vedel o nejaskej kánonicko-právnej prekážke, nech to neodkladne ohlási na farskom úrade.
  • Školské sestry sv. Františka v Žiline pozývajú všetkých slobodných nad 25 rokov na výnimočnú duchovnú obnovu v sobotu septembra do Katolíckeho domu v Žiline. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na www.skolskesestry.sk.
  • Prosíme všetkých dospelých, ktorí by chceli prijať iniciačné sviatosti (krst, sv. prijímanie a birmovanie), aby sa prišli zapísať počas úradných hodín do farskej kancelárie do konca septembra.
  • Mladí kresťania žijúci v našej farnosti, ktorí by chceli prijať sviatosť birmovania si môžu prihlášku na prípravu na sviatosť birmovania vyzdvihnúť po svätých omšiach čím skôr v sakristii farského kostola.
  • Diecézna charita Žilina organizuje Zbierku školských pomôcok od 1. júna do 15. septembra 2022. Školskými pomôckami, notebookmi, tabletmi pomôžete deťom zo sociálne slabších a mnohodetných rodín. Zberné miesta nájdete v zariadeniach Diecéznej charity a vo vybraných farských charitách. Zoznam zberných miest nájdete na stránkach www.charitaza.sk. Ďakujeme!
  • Komunita Emanuel pozýva všetkých mladých od 16 do 30 rokov na víkendové stretnutie s názvom On je živý, ktoré sa uskutoční od 30. septembra do 2. októbra v Badíne pri Banskej Bystrici. Viac informácií nájdete na stránke www.onjezivy.sk alebo na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Dávame vám do pozornosti katolícky časopis REBÍK. Je to jediný katolícky časopis premladších žiakov na Slovensku. Časopis svojím obsahom pomáha deťom v ich duchovnom raste, podporuje ich osobnostný rozvoj. Rebrík môžete objednať svojim deťom alebo vnúčatám prostredníctvom internetovej stránky www.rebrik.sk.
  • Pripomíname vám, že Hlinený dukát na pomoc núdznym si môžete za 1€ zakúpiť po sv. omšiach v sakristii nášho kostola.