Farské oznamy – 23. nedeľa v Cezročnom období

FARSKÉ OZNAMY

DVADSIATA TRETIA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

tel.: 041/562 13 12, mail: farnost.zilina@gmail.com, www.farnost-zilina.sk

Liturgický kalendár:

PO 06.9. Pondelok 23. týždňa v Cezročnom období
UT 07.9. Sv. Marka Križina, Melichara Grodzieckeho a Štefana Pongrácza, kňazov, košických mučeníkov
ST 08.9. Narodenenie Preblahoslavenej Panny Márie, sviatok
ŠT 09.9. Štvrtok 23. týždňa v Cezročnom období
PI 10.9. Piatok 23. týždňa v Cezročnom období
SO 11.9. Panny Márie v sobotu, ľubovoľná spomienka
NE 12.9. Dvadsiata štvrtá nedeľa v Cezročnom období

Pozvania a informácie:

 • Časy slávenia sv. omší:
  PON – PIA 7.00, 12.00 a 18.00
  SO 7.00 a 18.00
  NED 7.00, 9.00, 10.30 a 18.00; Považský Chlmec 8.30, Strážov 10.00
 • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom pastoračnom centre N3 od pondelka do soboty 30 minút pred sv. omšou, v nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
 • Dnes sa pri všetkých svätých omšiach koná zbierka na opravu katedrály. Za vaše milodary vám vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať! Za všetkých dobrodincov je obetovaná ranná svätá omša každú prvú sobotu v mesiaci.
 • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 bude modlitbové večeradlo. Rovnako aj v sobotu ráno po sv. omši býva mariánske večeradlo.
 • Vo štvrtok sa uskutoční kňazská rekolekcia kňazov žilinského dekanátu. Začíname sv. omšou o 9.30 v Kostole Božieho milosrdenstva vo farnosti Žilina – Hájik, na ktorú ste všetci srdečne pozvaní. Po svätej omši bude rekolekcia pokračovať pracovným stretnutím kňazov.
 • V piatok večer pozývame birmovancov našej farnosti na svätú omšu o 18.00, po ktorej bude nasledovať stretnutie v sále farského centra N3.
 • Oznamujeme všetkým dospelým, ktorí by chceli prijať iniciačné sviatosti (krst, sv. prijímanie a birmovanie), že príprava bude v tomto roku prebiehať v našej farnosti. Prosíme vás, aby ste sa prišli zapísať počas úradných hodín do farskej kancelárii do konca septembra.
 • Sestry Misionárky Lásky nás pozývajú na slávnosť 24. výročia odchodu sv. Matky Terezy do neba. Slávnosť sa uskutoční dnes o 15.00 v našom farskom kostole – Katedrále Najsvätejšej Trojice v Žiline. Všetci ste srdečne pozvaní.
 • Vyšlo nové číslo mesačníka Naša Žilinská diecéza. Opäť v ňom nájdete mnoho zaujímavých článkov, rozhovorov a reportáží. Môžete si ho zakúpiť vzadu na stolíku v kostole.
 • Pripomíname vám, že naša farnosť Žilina – mesto organizuje aj pre nezaočkovaných autobusový pútnický zájazd do Šaštína 15. septembra 2021 pri príležitosti návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku. Záujemcovia (aj nezaočkovaní) sa po predchádzajúcej registrácii na webovej stránke www.navstevapapeza.sk môžu prísť nahlásiť po svätých omšiach do sakristie kostola.
 • V školskom roku 2020/21 uplynie už 25 rokov od založenia Oddelenia cirkevnej hudby na Konzervatóriu v Žiline. Tento piatok 10.9. si jeho terajší aj bývalí študenti a pedagógovia pripomenú toto jubileum sv. omšou o 15.30 v kostole sv. Barbory a potom aj krátkym koncertom. Všetci ste srdečne pozvaní.
 • Časy úradných hodín vo farskej kancelárii:
  Farská kancelária bude bývať opäť otvorená v bežnom režime:
  V pondelok bude farská kancelária otvorená doobeda od 9.00 do 11.00 a poobede od 15.00 do 17.00. V stredu a v piatok bude kancelária otvorená doobeda od 9.00 do 11.00.
 • Aj naďalej vás prosíme o zodpovedné dodržiavanie všetkých platných hygienických opatrení –  nosenie rúška, dezinfekcia rúk a rozostupy.
 • Ďakujeme všetkým, ktorí konajú službu v našom farskom kostole – kostolníkom, organistom, miništrantom, spevákom, lektorom a tým, ktorí sa starajú o výzdobu a upratovanie kostola. Nech vám vašu obetavú službu náš Boh mnohonásobne oplatí!

 v modlitbách Vaši duchovní otcovia