Farské oznamy – 26. nedeľa Cezročnom období

ST 28.09. Sv. Václava, mučeníka. ľubovoľná spomienka
ŠT 29.09. Sv. Michala, Gabriela a Rafaela archanjelov, sviatok
PI 30.09. Sv. Hieronyma, kňaza a učiteľa Cirkvi, spomienka
SO 01.10. Sv. Terézie od Dieťaťa Ježiša (z Lisieux), panny a učiteľky C., spomienka
NE 02.10. 27. NEDEĽA V CEZROČOM OBDOBÍ

• Dnes vás po všetkých svätých omšiach pozývame na výstavu archeologických artefaktov nájdených pod katedrálou. Výstava prebieha vo farskom centre N3.
  • Dnes je svetový deň migrantov a utečencov. Myslime vo svojich modlitbách na tých, ktorí pre náboženské či politické prenasledovanie musia opustiť svoje krajiny.
    PO – PIA 7.00, 12.00 a 18.00
    SO 7.00, 18.00

NED 7.00, 9.00, 10.30 a 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred sv. omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou. Prosíme vás, aby ste v nedele a slávnosti prenechali možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia tým, ktorí v iné dni neprichádzajú na sväté omše. Využite, prosíme, možnosť sa vyspovedať v pracovné dni.
  • Farská kancelária bude otvorená nasledovne: v pondelok od 9.30 do 11.00 a od 15.30 do 17.00.
    V stredu a v piatok od 9.30 do 11.00.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 hod. bude modlitbové večeradlo.
  • Vo štvrtok večer o 19.00 hod. (po eucharistickej adorácii) pozývame všetky matky na modlitby matiek v našom kostole.
  • Začíname prežívať mesiac október – mesiac zvlášť zasvätený Panne Márii a modlitbe posvätného ruženca. Povzbudzujeme všetkých našich veriacich k spoločnej modlitbe ruženca za pokoj v našich rodinách a za odvrátenie všetkých vojen vo svete.
  • Oznamujeme rodičom tretiakov, ktorí žijú na území našej farnosti a majú záujem, aby ich dieťa tento školský pristúpilo k prvému svätému prijímaniu, aby si prišli osobne prevziať prihlášku na prípravu na prvé sväté prijímanie počas úradných hodín do kancelárie farského úradu.
  • Prosíme všetkých dospelých, ktorí by chceli prijať iniciačné sviatosti (krst, sv. prijímanie a birmovanie), aby sa prišli zapísať počas úradných hodín do farskej kancelárie do konca septembra.
  • Mladí kresťania žijúci v našej farnosti, ktorí by chceli prijať sviatosť birmovania si môžu prihlášku na prípravu na sviatosť birmovania vyzdvihnúť po svätých omšiach čím skôr v sakristii farského kostola.
  • Úmysly sv. omší na mesiace október, november a december si môžete nahlasovať počas úradných hodín. Od jedného veriaceho je možné zobrať maximálne na 2 sväté omše na konkrétny termín, aby sme umožnili aj iným mať odslúžený úmysel vo farskom kostole na konkrétny termín.
  • Inštitút Communio a Ekuza pripravili 13. ročník festivalu Týždeň kresťanskej kultúry. Na každý deň pripravili podujatie pre všetky generácie: výstavu, diskusie na aktuálne témy, chvály, verejné čítanie Svätého písma, prednášku, turistiku alebo divadielko pre najmenších. Viac o každom podujatí je v letáku, ktorý si môžete zadarmo vziať vzadu na stolíku.
  • Farnosť Božieho milosrdenstva Žilina – Hájik vás srdečne pozýva na katechézy o viere, ktoré sa budú konať každý pondelok a stredu o 18.45 v kostola na Hájiku. Viac informácií nájdete na nástenke pred kostolom.
  • Farnosť Korňa a Misionári Najsvätejších Sŕdc Pána Ježiša a Panny Márie vás pozývajú v nedeľu 9. októbra 2022 na Jesennú púť na Hore Živčáková pri Turzovke. Viac informácií nájdete na nástenke pred kostolom.
  • Spoločenstvo kresťanského života pozýva mladých ľudí vo veku 25 – 40 rokov na formačné stretnutia v duchu ignaciánskej spirituality. Prvé stretnutie sa začne sv. omšou vo štvrtok 29.202216.30 v kostole Obrátenia sv. Pavla. Bližšie info nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Farnosť Martin vás srdečne pozýva na evanjelizačný koncert kapely ESPÉ s názvom NIE SI TU NÁHODOU, ktorý sa uskutoční v piatok 09.202219:30 hod. na Divadelnom námestí v Martine. Vstup je zdarma. Všetky informácie sú na plagáte.
  • Komunita Emanuel pozýva všetkých mladých od 16 do 30 rokov na víkendové stretnutie s názvom On je živý, ktoré sa uskutoční od 30. septembra do 2. októbra v Badíne pri Banskej Bystrici. Viac informácií nájdete na stránke www.onjezivy.sk alebo na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Pripomíname vám, že Hlinený dukát na pomoc núdznym si môžete za 1€ zakúpiť po sv. omšiach v sakristii nášho kostola.