Farské oznamy – 29. nedeľa Cezročnom období

ŠT 20.10. Štvrtok 29. týždňa v Cezročnom období
PI 21.10. Piatok 29. týždňa v Cezročnom období
SO 22.10. Sv. Jána Pavla II., pápeža, ľubovoľná spomienka
NE 23.10. 30. NEDEĽA V CEZROČOM OBDOBÍ (Misijná nedeľa)

PO – PIA 7.00, 12.00 a 18.00

SO 7.00, 18.00
    NED 7.00, 9.00, 10.30 a 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred sv. omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou. Prosíme vás, aby ste v nedele a slávnosti prenechali možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia tým, ktorí v iné dni neprichádzajú na sväté omše. Využite, prosíme, možnosť sa vyspovedať v pracovné dni.
  • Farská kancelária je otvorená nasledovne: v pondelok od 9.30 do 11.00 a od 15.30 do 17.00. V stredu a v piatok od 9.30 do 11.00.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 hod. bude modlitbové večeradlo.
  • Vo štvrtok večer o 19.00 hod. (po eucharistickej adorácii) pozývame všetky matky na modlitby matiek v našom kostole.
  • Budúca nedeľa bude slávená ako tzv. Misijná nedeľa, preto sa pri všetkých svätých omšiach bude konať predpísaná zbierka na misie. Za všetky vaše milodary vám vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať.
  • Na budúcu nedeľu pozývame všetky deti i rodičov na svätú omšu o 9.00 vo farskom kostole. Svätá omša bude s príhovorom zvlášť určeným pre deti.
  • Srdečne Vás pozývame do Sirotára ku kapucínom na sväté omše každý štvrtok16:30, pri ktorých bude mať br. Miloš príhovory na tému: Odvaľte kameň minulosti, od známeho autora Maxa Kašparů. Tieto systematické príhovory začnú vo štvrtok 20. októbra a budú pokračovať počas celého školského roka.
  • Prežívame mesiac október – mesiac zvlášť zasvätený Panne Márii a modlitbe posvätného ruženca. Povzbudzujeme všetkých našich veriacich k spoločnej modlitbe ruženca za pokoj v našich rodinách a za odvrátenie všetkých vojen vo svete.
  • Stále máte k dispozícii nové číslo mesačníka Naša Žilinská diecéza. Časopis si môžete zakúpiť vzadu na stolíku v kostole.
  • Pripomíname vám, že Hlinený dukát na pomoc núdznym si môžete za 1€ zakúpiť po sv. omšiach v sakristii nášho kostola.