TRIDSIATA PRVÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

UT 7.00, 9.00, 12.00, 16.00 a 18.00; Považský Chlmec 16.30, Strážov 16.30
    ST – PI 7.00, 12.00 a 18.00
    SO 7.00 a 18.00
  • V tomto týždni máme aj prvý piatok v mesiaci november.
    Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom pastoračnom centre N3 od pondelka do soboty pol hodinu pred sv. omšou.
    V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
    Vo štvrtok a v piatok spovedáme večer už od 17.00.
  • V pondelok 1. novembra bude na Starom cintoríne, ako aj na cintoríne v Považskom Chlmci a v Strážove o 15.00 dušičková pobožnosť, na ktorú vás všetkých srdečne pozývame.
  • Na budúcu nedeľu bude zbierka na obnovu katedrály. Za vaše milodary vám vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať!
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 bude modlitbové večeradlo. Rovnako aj v sobotu ráno po sv. omši býva mariánske večeradlo.
  • Od pondelka je opäť možné získavať úplné odpustky pre duše zosnulých. Tak ako minulý rok, i tento rok sa rozširuje možnosť získania odpustkov pre duše v očistci na celý mesiac november. Veriaci si počas tohto mesiaca môžu vybrať 8 ľubovoľných dní, ktoré nemusia nasledovať po sebe a v tieto dni môžu za splnenia podmienok získať odpustky pre duše zosnulých.
    Podmienky pre získanie odpustkov sú:
    sv. spoveď – stačí aj jedna pre všetky dni;
    sv. prijímanie – prijať v ten deň alebo akonáhle to bude možné;
    modlitba na úmysel Svätého Otca – Otče náš, Zdravasʼ, Sláva Otcu.

Okrem toho, tí, ktorým je to možné, by mali v ten deň nábožne navštíviť cintorín a aspoň v duchu sa pomodliť za zosnulých.
    Viac informácií o možnostiach a podmienkach získania odpustkov nájdete aj na plagáte na výveske pred kostolom.

• Srdečne vás pozývame na 11. ročník medzinárodného festivalu zborového umenia Voce Magna Žilina. Program jednotlivých koncertov nájdete na plagáte na výveske pred kostolom alebo na webovej stránke www.vocemagna.sk.
  • Termíny na úmysly sv. omší v našom kostole sú už do konca vyčerpané. Naďalej prijímame úmysly na sv. omše, ktoré ale budú odslúžené mimo nášho kostola. Nahlasovať úmysly si môžete osobne v kancelárii farského úradu počas úradných hodín.
  • V pondelok 1. novembra bude farská kancelária zatvorená.
  • Aj naďalej vás dôrazne prosíme o zodpovedné dodržiavanie všetkých platných hygienických opatrení –  nosenie respirátora, dezinfekcia rúk a rozostupy. Taktiež vás prosíme, aby ste sa pri vstupe do kostola zapisovali alebo prichádzali s už vypísanými lístkami s vaším menom, priezviskom a telefónnym číslom.
  • Ďakujeme všetkým, ktorí konajú službu v našom farskom kostole – kostolníkom, organistom, miništrantom, spevákom, lektorom a tým, ktorí sa starajú o výzdobu a upratovanie kostola. Nech vám vašu obetavú službu náš Boh mnohonásobne oplatí!