Farské oznamy – 4. adventná nedeľa

PI 24.12. Piatok po 4. adventnej nedeli – Štedrý deň
SO 25.12. NARODENIE PÁNA, SLÁVNOSŤ
NE 26.12. PRVÁ NEDEĽA PO NARODENÍ PÁNA

(Svätej rodiny – Ježiša, Márie a Jozefa, sviatok)

PO – ŠT  7.00, 12.00 a 18.00

V piatok na Štedrý deň budú sv. omše v katedrále o 7.00, 16.00 (vigília) a polnočná sv. omša o 24.00.

Na slávnosť Narodenia Pána a na sviatok Svätej rodiny budú sväté omše v katedrále o 7.00, 9.00, 10.30, 16.00 a 18.00. V Považskom Chlmci o 8.30 a v Strážove o 10.00. Pri všetkých svätých omšiach bude vianočná ofera. Za vaše milodary vám vopred vyslovujeme úprimné P. Boh zaplať!

• V sobotu a v nedeľu budeme v katedrále v čase od 14.30 do 15.30 rozdávať sväté prijímanie pre tých, ktorí sa nemohli zúčastniť slávenia svätých omší. Zároveň naďalej rozdávame sväté prijímanie aj 5 minút pred každou svätou omšou.
  • Na budúcu nedeľu budeme pri svätých omšiach požehnávať rodiny. Manželia budú mať možnosť si obnoviť svoj manželský sľub. Prosíme preto manželov, aby pri svätej omši sedeli spoločne aj so svojimi rodinami.
  • Naďalej platí, že sväté omše sú v režime OP. Prosíme vás, aby ste si na sväté omše nosili potvrdenie o tom, že patríte do týchto kategórií.
  • Pre tých, ktorí sa kvôli novým opatreniam nemôžu v nedele a prikázané sviatky zúčastniť na sv. omši platí samozrejme dišpenz. To sa týka aj zaočkovaných, ktorí sa z kapacitných dôvodov už nezmestia do kostola.
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) budeme vysluhovať v tomto týždni vo farskom pastoračnom centre N3 od pondelka do štvrtka od 10.30 do 12.30 a od 17.00 do 18.30. Zároveň spovedáme v tieto dni aj klasicky pol hodinu pred rannou svätou omšou.

V piatok, na Štedrý deň, budeme spovedať pred svätými omšami len tých, ktorí skutočne nemali možnosť prísť na sv. spoveď doposiaľ.

• V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 bude modlitbové večeradlo.
  • V stredu 22.12. 2020 sa náš otec biskup Mons. Tomáš Galis dožíva 71 rokov. Do ďalších rokov mu vyprosujeme veľa zdravia a Božích milostí. Myslime na nášho drahého otca biskupa vo svojich modlitbách.
  • Betlehemské svetlo si môžete vziať v predsieni katedrálneho chrámu od zajtrajšieho dňa po svätej omši o 12.00  do nasledujúcej nedele Svätej rodiny.
  • Počas vianočných dní pozývame rodiny s deťmi do katedrály pokloniť sa malému Ježiškovi v jasličkách.
  • Opäť je možné si nahlasovať úmysly sv. omší na mesiace január, február a marec. Nahlasovať si ich môžete počas úradných hodín telefonicky. Od jedného veriaceho je možné zobrať maximálne na 2 sväté omše, aby sme umožnili aj iným mať odslúžený úmysel na svätej omši.
  • Farská kancelária bude v tomto týždni v pondelok a v stredu v riadnych časoch, avšak iba telefonickou a e-mailovou formou.
  • Pripomíname vám, že Hlinený dukát na pomoc núdznym si môžete za 1€ zakúpiť po sv. omšiach v sakristii nášho kostola.
  • Pozývame Vás k modlitbe vo svojich domovoch a rodinách za odvrátenie pandémie, za zdravie tela a duše zvlášť pre zdravotníkov a za Božie požehnanie pre našu farnosť, náš národ a celý svet.
Milostiplné a radostné prežitie sviatkov Pánovho narodenia
vám všetkým vyprosujú a zo srdca vám žehnajú
Vaši duchovní otcovia