ŠTVRTÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

PO 31.01. Sv. Jána Bosca, kňaza, spomienka
ST 02.02. Obetovanie Pána, sviatok (Hromnice)
ŠT 03.02. Sv. Blažeja, biskupa a mučeníka, ľubovoľná spomienka
PI 04.02. Piatok 4. týždňa v Cezročnom období
SO 05.02. Sv. Agáty, panny a mučenice, spomienka
NE 06.02. PIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ
  • Pozvania a informácie:
      PO – PI (okrem stredy) 7.00, 12.00 a 18.00
      ST 7.00, 9.00, 12.00, 18.00; Považský Chlmec 16.30, Strážov 16.30
      SO 7.00, 18.00
      NED 7.00, 9.00, 10.30, 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15
    • Dnes si pripomíname 20. výročie smrti bývalého žilinského dekana pápežského preláta dominikána Mons. Jordána Jozefa Nogu, za ktorého bude obetovaná svätá omša o 10.30. Myslime vo svojich modlitbách na spásu jeho duše.
    • Na budúcu nedeľu bude zbierka na obnovu katedrály.
      Za všetkých dobrodincov, ktorí prispievajú na katedrálu, tak ako každý mesiac, pán dekan v sobotu obetuje rannú svätú omšu.
    • V tomto týždni máme aj prvý piatok v mesiaci február. Sviatosť zmierenia
      (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom pastoračnom centre N3 od pondelka do soboty pol hodinu pred sv. omšou. Vo štvrtok a v piatok spovedáme večer už od 17.
    • V stredu, na sviatok obetovania Pána, budeme pri všetkých sv. omšiach požehnávať hromničné sviece. Nezabudnite si preto priniesť z domu sviečky na požehnanie.
    • Vo štvrtok, na spomienku sv. biskupa Blažeja, budeme po všetkých svätých omšiach udeľovať svätoblažejské požehnanie.
    • Naďalej platí, že sväté omše sú v režime OP. Prosíme vás, aby ste si na sv. omše nosili potvrdenie o tom, že patríte do týchto kategórií. Pre tých, ktorí sa nemôžu v nedele a prikázané sviatky zúčastniť na sv. omši platí samozrejme dišpenz. Naďalej rozdávame sväté prijímanie aj 5 minút pred každou svätou omšou.
    • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 bude modlitbové večeradlo.
    • Stále je možné si nahlasovať úmysly večerných sv. omší na mesiac marec. Nahlasovať si ich môžete telefonicky alebo osobne v kancelárii farského úradu.
    • Časy úradných hodín vo farskej kancelárii:
      Farská kancelária je otvorená v bežnom režime:
      V pondelok bude farská kancelária otvorená doobeda od 9.00 do 11.00 a poobede od 15.00 do 17.00. V stredu a v piatok bude kancelária otvorená doobeda od 9.00 do 11.00.
    • Slovenskí biskupi nás pozývajú na púť do Ríma, na ktorej chcú spoločne poďakovať za minuloročnú návštevu pápeža Františka na Slovensku.
      Audiencia pre slovenských pútnikov u Svätého Otca bude vo Vatikáne v sobotu 30. apríla 2022. V ten istý deň plánujú slovenskí biskupi sláviť s pútnikmi spoločnú svätú omšu v Bazilike sv. Petra.
      Bližšie informácie budú zverejňované priebežne. Na púť je možné cestovať napríklad s katolíckou televíziou LUX, alebo taktiež individuálnou formou.
      Pútnikov prosíme, aby sa zaregistrovali prostredníctvom stránky navstevapapeza.sk, a tak si rezervovali zadarmo lístky na audienciu. Viac informácií nájdete tu ale aj na plagáte na nástenke pred kostolom.
    • Ďakujeme všetkým, ktorí konajú službu v našom farskom kostole – kostolníkom, organistom, miništrantom, spevákom, lektorom a tým, ktorí sa starajú o výzdobu a upratovanie kostola. Nech vám vašu obetavú službu náš Boh mnohonásobne oplatí!