Farské oznamy – 4. veľkonočná nedeľa (Nedeľa Dobrého Pastiera)

ŠTVRTÁ VEĽKONOČNÁ NEDEĽA –

Nedeľa Dobrého Pastiera

PO 09.05. Pondelok po 4. veľkonočnej nedeli
UT 10.05. Utorok po 4. veľkonočnej nedeli
ST 11.05. Streda po 4. veľkonočnej nedeli
ŠT 12.05. Sv. Nerea a Achila, mučeníkov, ľubovoľná spomienka
PI 13.05. Preblahoslavenej Panny Márie Fatimskej, ľubovoľná spomienka
SO 14.05. Sv. Mateja, apoštola, sviatok
NE 15.05. PIATA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

• V dnešnú nedeľu myslime vo svojich modlitbách zvlášť na nové duchovné povolania – na našich seminaristov a tých, ktorí si Pán povoláva do kňazského alebo rehoľného života.
  • Dnes sa pri všetkých svätých omšiach koná predpísaná zbierka na kňazské semináre.
    Za vaše milodary vám vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať!
    PO – PI 7.00, 12.00 a 18.00
    SO 7.00, 18.00
    NED 7.00, 9.00, 10.30 a 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred sv. omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 hod. bude modlitbové večeradlo.
  • Vo štvrtok sa uskutoční kňazská rekolekcia kňazov žilinského dekanátu. Začíname sv. omšou o 9.30 v Kostole Dobrého pastiera vo farnosti Žilina – Solinky, na ktorú ste všetci srdečne pozvaní. Po svätej omši bude rekolekcia pokračovať pracovným stretnutím kňazov.
  • Vo štvrtok večer o 19.00 hod. (po eucharistickej adorácii) pozývame všetky ženy a matky na modlitby matiek v našom kostole.
  • Vyšlo nové číslo mesačníka Naša Žilinská diecéza. Opäť v ňom nájdete mnoho zaujímavých článkov, rozhovorov a reportáží. Časopis si môžete zakúpiť vzadu na stolíku v kostole.
  • Pozývame vás na Misijnú púťdetí, ktorá sa uskutoční mája 2022 v Rajeckej Lesnej. Program začne o 10.00 hod. hodine ružencom za pokoj vo svete a bude pokračovať zaujímavými zastaveniami na tému putovania. O 14.30 hod. bude púť ukončená svätou omšou. Bližšie informácie a inštrukcie nájdete na nástenke pred kostolom alebo na https://misijnediela.sk/misijna-put-deti/.
  • Farnosti Ladce vás pozýva na jarnú púť k ucteniu Jána Pavla II. do Skalného sanktuária na hore Butkov v sobotu 21. mája 2022. Viac informácií na plagáte na nástenke pred kostolom a na www.krizbutkov.sk
  • Dávame do pozornosti duchovnú obnovu pre rozvedených, ktorí po rozvode žijú v nových vzťahoch. Duchovná obnova sa uskutoční – 26. júna 2022 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Na duchovnú obnovu je možné prísť aj s deťmi. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Inštitút Communio pozýva na Deň s diecéznym časopisom, ktorý sa uskutoční v sobotu 14. mája 2022 v areáli Univerzitného pastoračného centra v Žiline (Paľova búda). Program pre celú rodinu a všetky generácie ponúkne zábavu aj poučenie, možnosť športu aj svätú omšu. Začiatok o 9.00. Všetci sú srdečne pozvaní. Viac na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Inštitút Communio pozýva na diskusiu s názvom Slovensko a Európa 2030, ktorá sa uskutoční v utorok 10. mája v Diecéznom centre v Žiline o 17.00. Hosťami budú politológ Ján Baránek a poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec.
  • Pozývame všetkých mužov na spoločný inšpiratívny večer s prednáškou a debatou. Hosťom večera bude kňaz doc. ThDr. Juraj Sedláček, PhD. Téma bude Identita muža. Stretnutie sa uskutoční na Paľovej búde v utorok 10. mája o 18. hod
  • Komunita Emanuel pozýva mladých vo veku 18 – 30 rokov na celodenné stretnutie v sobotu 5. v Žiline na Solinkách. Viac informácii nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Diecézna charita Žilina ponúka pracovné miesto s miestom výkonu práce v Žiline. Ide o sociálneho pracovníka. Viac na plagáte na nástenke pred kostolom a na www.charitaza.sk.
  • Pripomíname vám, že Hlinený dukát na pomoc núdznym si môžete za 1€ zakúpiť po sv. omšiach v sakristii nášho kostola.
  • Pozývame Vás k modlitbe vo svojich domovoch a rodinách za mier a pokoj vo svete.
  • Ďakujeme všetkým, ktorí konajú službu v našom farskom kostole.
    Nech vám vašu obetavú službu náš Boh mnohonásobne oplatí!