PIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

PO – PI 7.00, 12.00 a 18.00
    SO 7.00, 18.00
    NED 7.00, 9.00, 10.30, 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15
  • Dnes sa pri všetkých svätých omšiach koná zbierka na obnovu katedrály.
    Za všetkých dobrodincov, ktorí prispievajú na katedrálu pán dekan každú prvú sobotu v mesiaci obetuje rannú svätú omšu.
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom pastoračnom centre N3 od pondelka do soboty pol hodinu pred sv. omšou. V nedeľu spovedáme len pred rannou a večernou svätou omšou.
  • Naďalej platí, že sväté omše sú v režime OP. Prosíme vás, aby ste si na sv. omše nosili potvrdenie o tom, že patríte do týchto kategórií. Pre tých, ktorí sa nemôžu v nedele a prikázané sviatky zúčastniť na sv. omši platí samozrejme dišpenz. Naďalej rozdávame sväté prijímanie aj 5 minút pred každou svätou omšou.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 bude modlitbové večeradlo.
  • Termíny na úmysly svätých omší sú už do konca marca obsadené. Ďalšie úmysly na mesiace apríl až jún budeme zapisovať od polovice marca.
  • Časy úradných hodín vo farskej kancelárii:
    Farská kancelária je otvorená v bežnom režime:
    V pondelok bude farská kancelária otvorená doobeda od 9.00 do 11.00
    a poobede od 15.00 do 17.00. V stredu a v piatok bude kancelária otvorená doobeda od 9.00 do 11.00.
  • Vyšlo nové číslo mesačníka Naša Žilinská diecéza. Opäť v ňom nájdete mnoho zaujímavých článkov, rozhovorov a reportáží. Časopis si môžete zakúpiť vzadu na stolíku v kostole.
  • Slovenskí biskupi nás pozývajú na púť do Ríma, na ktorej chcú spoločne poďakovať za minuloročnú návštevu pápeža Františka na Slovensku. Audiencia pre slovenských pútnikov u Svätého Otca bude vo Vatikáne v sobotu 30. apríla 2022. V ten istý deň plánujú slovenskí biskupi sláviť s pútnikmi spoločnú svätú omšu v Bazilike sv. Petra. Bližšie informácie budú zverejňované priebežne. Na púť je možné cestovať napríklad s katolíckou televíziou LUX, alebo taktiež individuálnou formou. Pútnikov prosíme, aby sa zaregistrovali prostredníctvom stránky navstevapapeza.sk, a tak si rezervovali zadarmo lístky na audienciu. Viac informácií nájdete aj na plagáte na nástenke pred kostolom alebo tu.
  • Pripomíname vám, že Hlinený dukát na pomoc núdznym si môžete za 1€ zakúpiť po sv. omšiach v sakristii nášho kostola.
  • Ďakujeme všetkým, ktorí konajú službu v našom farskom kostole – kostolníkom, organistom, miništrantom, spevákom, lektorom a tým, ktorí sa starajú o výzdobu a upratovanie kostola. Nech vám vašu obetavú službu náš Boh mnohonásobne oplatí!