Farské oznamy – 5. veľkonočná nedeľa

PO – PI 7.00, 12.00 a 18.00
    SO 7.00, 18.00
    NED 7.00, 9.00, 10.30 a 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred sv. omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 hod. bude modlitbové večeradlo.
  • Vo štvrtok večer o 19.00 hod. (po eucharistickej adorácii) pozývame všetky ženy a matky na modlitby matiek v našom kostole.
  • Stále máte k dispozícii nové číslo mesačníka Naša Žilinská diecéza. Opäť v ňom nájdete mnoho zaujímavých článkov, rozhovorov a reportáží. Časopis si môžete zakúpiť vzadu na stolíku v kostole.
  • Dávame do pozornosti duchovnú obnovu pre rozvedených, ktorí po rozvode žijú v nových vzťahoch. Duchovná obnova sa uskutoční – 26. júna 2022 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Na duchovnú obnovu je možné prísť aj s deťmi. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Žilinský miešaný zbor Vás srdečne pozýva na ročník Medzinárodného festivalu zborového umenia Žilina Voce Magna 2022, ktorý sa uskutoční v dňoch od 17. do 21. mája 2022. Počas festivalových koncertov sa predstaví množstvo popredných domácich i zahraničných zborových telies. Program je obohatený aj o spoločné spevy zúčastnených zborov a premiéru novej skladby skomponovanej pre túto príležitosť. Zvlášť vás pozývame na koncert, ktorý sa v rámci festivalu uskutoční v našom farskom kostole v piatok o 19. hod. Podrobnejší program jednotlivých koncertov nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na www.vocemagna.sk.
  • Pozývame Vás na Organový koncert do Domu umenia Fatra vo štvrtok 19.mája o 19 hod. Účinkujú – Kristián Tichák, tohtoročný absolvent Konzervatória Žilina  a Bernadetta Šuňavská, renomovaná, v Nemecku pôsobiaca slovenská organistka, víťazka najprestížnejších svetových organových súťaží. Určite sa oplatí prísť si vypočuť.
  • Farnosti Ladce vás pozýva na jarnú púť k ucteniu Jána Pavla II. do Skalného sanktuária na hore Butkov v sobotu 21. mája 2022. Viac informácií na plagáte na nástenke pred kostolom a na www.krizbutkov.sk.
  • Pripomíname vám, že Hlinený dukát na pomoc núdznym si môžete za 1€ zakúpiť po sv. omšiach v sakristii nášho kostola.
  • Pozývame Vás k modlitbe vo svojich domovoch a rodinách za mier a pokoj vo svete.
  • Ďakujeme všetkým, ktorí konajú službu v našom farskom kostole.
    Nech vám vašu obetavú službu náš Boh mnohonásobne oplatí!