Farské oznamy – 5. veľkonočná nedeľa

FARSKÉ OZNAMY

PIATA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

tel.: 041/562 13 12, mail: farnost.zilina@gmail.com, www.farnost-zilina.sk

Liturgický kalendár:

PO 16.05. Sv. Jána Nepomuckého, kňaza a mučeníka, spomienka
UT 17.05. Utorok po 5. veľkonočnej nedeli
ST 18.05. Streda po 5. veľkonočnej nedeli
ŠT 19.05. Štvrtok po 5. veľkonočnej nedeli
PI 20.05. Piatok po 5. veľkonočnej nedeli
SO 21.05. Sobota po 5. veľkonočnej nedeli
NE 22.05. ŠIESTA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

Pozvania a informácie:

 • Časy slávenia sv. omší:
  PO – PI 7.00, 12.00 a 18.00
  SO 7.00, 18.00
  NED 7.00, 9.00, 10.30 a 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15
 • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred sv. omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
 • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 hod. bude modlitbové večeradlo.
 • Vo štvrtok večer o 19.00 hod. (po eucharistickej adorácii) pozývame všetky ženy a matky na modlitby matiek v našom kostole.
 • Stále máte k dispozícii nové číslo mesačníka Naša Žilinská diecéza. Opäť v ňom nájdete mnoho zaujímavých článkov, rozhovorov a reportáží. Časopis si môžete zakúpiť vzadu na stolíku v kostole.
 • Dávame do pozornosti duchovnú obnovu pre rozvedených, ktorí po rozvode žijú v nových vzťahoch. Duchovná obnova sa uskutoční – 26. júna 2022 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Na duchovnú obnovu je možné prísť aj s deťmi. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.
 • Žilinský miešaný zbor Vás srdečne pozýva na ročník Medzinárodného festivalu zborového umenia Žilina Voce Magna 2022, ktorý sa uskutoční v dňoch od 17. do 21. mája 2022. Počas festivalových koncertov sa predstaví množstvo popredných domácich i zahraničných zborových telies. Program je obohatený aj o spoločné spevy zúčastnených zborov a premiéru novej skladby skomponovanej pre túto príležitosť. Zvlášť vás pozývame na koncert, ktorý sa v rámci festivalu uskutoční v našom farskom kostole v piatok o 19. hod. Podrobnejší program jednotlivých koncertov nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na www.vocemagna.sk.
 • Pozývame Vás na Organový koncert do Domu umenia Fatra vo štvrtok 19.mája o 19 hod. Účinkujú – Kristián Tichák, tohtoročný absolvent Konzervatória Žilina  a Bernadetta Šuňavská, renomovaná, v Nemecku pôsobiaca slovenská organistka, víťazka najprestížnejších svetových organových súťaží. Určite sa oplatí prísť si vypočuť.
 • Farnosti Ladce vás pozýva na jarnú púť k ucteniu Jána Pavla II. do Skalného sanktuária na hore Butkov v sobotu 21. mája 2022. Viac informácií na plagáte na nástenke pred kostolom a na www.krizbutkov.sk.
 • Pripomíname vám, že Hlinený dukát na pomoc núdznym si môžete za 1€ zakúpiť po sv. omšiach v sakristii nášho kostola.
 • Pozývame Vás k modlitbe vo svojich domovoch a rodinách za mier a pokoj vo svete.
 • Ďakujeme všetkým, ktorí konajú službu v našom farskom kostole.
  Nech vám vašu obetavú službu náš Boh mnohonásobne oplatí!
v modlitbách Vaši duchovní otcovia