Farské oznamy – 6. veľkonočná nedeľa

ŠT 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00; Považský Chlmec 16.30; Strážov 16.30
    SO 7.00, 18.00
    NED 7.00, 9.00, 10.30 a 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred sv. omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
  • Nasledujúce tri dni (pondelok, utorok a streda) sú prosebnými dňami. Obsahom prosebných dní sú prosby za úrodu.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 hod. bude modlitbové večeradlo.
  • Vo štvrtok večer o 19.00 hod. (po eucharistickej adorácii) pozývame všetky ženy a matky na modlitby matiek v našom kostole.
  • Na budúcu nedeľu sa uskutoční v našej farnosti slávnosť prvého svätého prijímania. Preto vás prosíme, aby ste počítali s tým, že sv. omše o 9.00 a 10.30 budú vyhradené predovšetkým pre prvoprijímajúce deti s ich rodinami.
  • V piatok po večernej svätej omši o 19. hod. bude vo farskom kostole svätá spoveď pre prvoprijímajúce deti a ich rodičov. Prosíme vás, aby ostatní využili pre prijatie sviatosti zmierenia iné termíny. Zároveň vás prosíme o modlitby za prvoprijímajúce deti a ich rodiny.
  • Od piatka sa začíname modliť novénu Duchu Svätému pred blížiacou sa slávnosťou Zoslania Ducha Svätého.
  • Mladí kresťania žijúci v našej farnosti, ktorí by chceli prijať sviatosť birmovania si môžu prihlášku na prípravu na sviatosť birmovania vyzdvihnúť v sakristii farského kostola po svätých omšiach alebo stiahnúť tu. O tom, kedy a ako budeme vyplnené prihlášky zbierať vás budeme informovať vo farských oznamoch.
  • Všetkých slobodných mladých ľudí nad 25 rokov pozývame na duchovnú obnovu, ktorá sa uskutoční v sobotu 11. júna v kláštore Školských sestier sv. Františka. Viac informácií nájdete na nástenke pred kostolom a na skolskesestry.sk.
  • Dávame do pozornosti duchovnú obnovu pre rozvedených, ktorí po rozvode žijú v nových vzťahoch. Duchovná obnova sa uskutoční – 26. júna 2022 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Na duchovnú obnovu je možné prísť aj s deťmi. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Na budúcu nedeľu sa pri všetkých svätých omšiach uskutoční predpísaná zbierka na katolícke masmédiá. Za vaše milodary vám vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať.
  • Pripomíname vám, že Hlinený dukát na pomoc núdznym si môžete za 1€ zakúpiť po sv. omšiach v sakristii nášho kostola.
  • Pozývame Vás k modlitbe vo svojich domovoch a rodinách za mier a pokoj vo svete.