Farské oznamy – 7. nedeľa v Cezročnom období

FARSKÉ OZNAMY

SIEDMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

tel.: 041/562 13 12, mail: farnost.zilina@gmail.com, www.farnost-zilina.sk

Liturgický kalendár:

PO 21.02. Pondelok 7. týždňa v Cezročnom období
UT 22.02. Katedra svätého apoštola Petra, sviatok
ST 23.02. Sv. Polykarpa, biskupa a mučeníka, spomienka
ŠT 24.02. Štvrtok 7. týždňa v Cezročnom období
PI 25.02. Piatok 7. týždňa v Cezročnom období
SO 26.02. Preblahoslavenej Panny Márie v sobotu, ľubovoľná spomienka
NE 27.02. ÔSMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

 Pozvania a informácie:

 • Časy slávenia sv. omší:
  PO – PI 7.00, 12.00 a 18.00
  SO 7.00, 18.0
  NED 7.00, 9.00, 10.30, 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15

  Zajtra bude o 13.00 hod. pohrebná svätá omša v Považskom Chlmci.

 • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom pastoračnom centre N3 od pondelka do soboty pol hodinu pred sv. omšou. V nedeľu spovedáme len pred rannou a večernou svätou omšou.
 • Naďalej platí, že sväté omše sú v režime OP. Prosíme vás, aby ste si na sv. omše nosili potvrdenie o tom, že patríte do týchto kategórií. Pre tých, ktorí sa nemôžu v nedele a prikázané sviatky zúčastniť na sv. omši platí samozrejme dišpenz. Naďalej rozdávame sväté prijímanie aj 5 minút pred každou svätou omšou.
 • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 bude modlitbové večeradlo.
 • Časy úradných hodín vo farskej kancelárii:
  Farská kancelária je otvorená v bežnom režime:
  V pondelok bude farská kancelária otvorená doobeda od 9.00 do 11.00 a poobede od 15.00 do 17.00. V stredu a v piatok bude kancelária otvorená doobeda od 9.00 do 11.00.
 • Slovenskí biskupi nás pozývajú na púť do Ríma, na ktorej chcú spoločne poďakovať za minuloročnú návštevu pápeža Františka na Slovensku. Audiencia pre slovenských pútnikov u Svätého Otca bude vo Vatikáne v sobotu 30. apríla 2022. V ten istý deň plánujú slovenskí biskupi sláviť s pútnikmi spoločnú svätú omšu v Bazilike sv. Petra. Bližšie informácie budú zverejňované priebežne. Na púť je možné cestovať napríklad s katolíckou televíziou LUX, alebo taktiež individuálnou formou. Pútnikov prosíme, aby sa zaregistrovali prostredníctvom stránky navstevapapeza.sk, a tak si rezervovali zadarmo lístky na audienciu. Viac informácií nájdete tu aj na plagáte na nástenke pred kostolom.
 • Pripomíname vám, že Hlinený dukát na pomoc núdznym si môžete za 1€ zakúpiť po sv. omšiach v sakristii nášho kostola.
 • Ďakujeme všetkým, ktorí konajú službu v našom farskom kostole – kostolníkom, organistom, miništrantom, spevákom, lektorom a tým, ktorí sa starajú o výzdobu a upratovanie kostola. Nech vám vašu obetavú službu náš Boh mnohonásobne oplatí!

 

v modlitbách Vaši duchovní otcovia