Farské oznamy – Nedeľa krstu Pána

PI 13.01. Piatok 1. týždňa v Cezročnom období
SO 14.01. Preblahoslavenej Panny Márie v sobotu, ľubovoľná spomienka
NE 15.01. DRUHÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

• Dnešnou nedeľou krstu Krista Pána sa končí vianočné obdobie. Betlehem, vianočný stromček či ozdoby si ale môžete vo svojich príbytkoch ponechať vyložené až do sviatku obetovania Pána – 2. februára.
  • Dnes sa koná pri všetkých svätých omšiach zbierka na obnovu katedrály.

Za všetkých dobrodincov, ktorí prispievajú na katedrálu pán dekan každú prvú sobotu v mesiaci obetuje rannú svätú omšu.
    PO – PI 7.00, 12.00 a 18.00

SO 7.00, 18.00
    NED 7.00, 9.00, 10.30 a 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred sv. omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
  • Farská kancelária je opäť otvorená v bežnom režime: v pondelok od 9.30 do 11.00 a od 15.30 do 17.00. V stredu a v piatok od 9.30 do 11.00.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 hod. bude modlitbové večeradlo. Rovnako aj v sobotu ráno po svätej omši býva mariánske večeradlo.
  • V utorok o 16.40 a vo štvrtok o 19. pozývame všetky matky na modlitby matiek.
  • Vo štvrtok sa uskutoční kňazská rekolekcia kňazov žilinského dekanátu. Začíname svätou omšou o 9.00 v Kostole Obrátenia sv. Pavla (u kapucínov), na ktorú ste všetci srdečne pozvaní. Po svätej omši bude rekolekcia pokračovať pracovným stretnutím kňazov.
  • Na budúcu nedeľu pozývame všetky deti i rodičov na svätú omšu o 9.00 vo farskom kostole. Svätá omša bude s príhovorom zvlášť určeným pre deti.
  • Žilinská diecéza pozýva na konferenciu o ukončení 1. etapy obnovy Katedrály Najsvätejšej Trojice v Žiline, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 12. januára 2023 o 11.15 v Diecéznom centre v Žiline. Odborníci popíšu, čo všetko sa spravilo a aj to, čo sa ešte plánuje. Viac informácií nájdete na nástenke pred kostolom.
  • Pozývame Vás pozrieť sa na výstavu fotografií zosnulého kňaza Radoslava Gazdíka. Výstavu si môžete pozrieť v Diecéznom centre v Žiline v mesiacoch január a február. Je možné si ju pozrieť v pracovných dňoch od 8:00 do 15:00 alebo si dohodnúť termín na icommunio@gmail.com.
  • Úmysly svätých omší na mesiace január, február a marec si môžete nahlasovať počas úradných hodín v kancelárii farského úradu.