Farské oznamy, Piata nedeľa cez rok, 9.2.2020

Farské oznamy, Piata nedeľa cez rok, 9.2.2020

 Liturgický kalendár:

PO 10.2. Spomienka sv. Školastiky, panny
UT 11.2. Spomienka Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej – svetový deň chorých
ST 12.2. Féria
ŠT 13.2. Féria
PI 14.2. Sviatok sv. Cyrila a Metoda, hlavných patrónov našej diecézy
SO 15.2. Spomienka Panny Márie
NE 16.2. Šiesta nedeľa cez rok

Pozvania a informácie:

 • Od pondelka začnú v presbytériu kostola sv. Barbory rekonštrukčné práce. Z tohto dôvodu nebudú v kostole až do odvolania bohoslužby počas pracovných dní týždňa. Sv. omša o 12.15 hod. sa bude sláviť v Sirotári (kostol Obrátenia sv. Pavla). Nedeľné sv. omše zostanú zachované v kostole sv. Barbory ako obvykle.
 • Od zajtra začína na Slovensku Národný týždeň manželstva. Pri časopisoch nájdete malú pozornosť: balíček s dreveným príveskom v tvare dvojsrdiečka, ktorý môžete použiť pre seba alebo ho podarovať niekomu z vašich blízkych manželov. Môžete si tiež vziať ďalšie materiály k tejto iniciatíve, v ktorých nájdete aj viac informácií.
 • Pozývame vás na prednášku „Prežívať manželstvo ako náš príbeh“ v pondelok o 17.30hod. v hale CVČ Strom na Solinkách.
 • V utorok je svetový deň chorých, pri sv. omšiach budeme udeľovať sviatosť pomazania chorých.
 • V utorok po sv. omšiach budeme zapisovať úmysly sv. omší odslúžených v katedrále v mesiacoch marec a apríl.
 • V stredu bude v katedrále celodenná adorácia a spovedná služba od 8.00 do 18.00hod.
 • Žilinská diecéza a Inštitút Communio pozývajú v stredu o 17.00 na pokračovanie v sérii diskusií o vzťahu Cirkvi a spoločnosti. V Diecéznom centre v Žiline budú diskutovať aj o ľudských právach Anton Ziolkovský, bývalý tajomník KBS, v súčasnosti riaditeľ Katolíckeho biblického diela a Martin Luterán, spoluzakladateľ a rektor Kolégia Antona Neurwirtha v Ivanke pri Dunaji. Moderovať bude Júlia Kavecká, redaktorka Rádia Lumen. Zaujímaví hostia a zaujímavé témy.
 • Univerzitné pastoračné centrum v Žiline vás pozýva na seminár Otcovo srdce, ktorý bude v priestoroch UPeCe (Paľova búda) v dňoch 13.-18.2. Bližšie informácie na plagáte alebo na stránke uniza.sk
 • V piatok bude stretnutie birmovancov na sv. omši o 18.00hod. Po skončení sv. omše bude pokračovať v N3 do 20.00hod.
 • GSF pozýva na divadelné predstavenie Zdravý nemocný v nedeľu 16. februára 2020 o 15.00hod. do auly školy. Vstupné je dobrovoľné.
 • Diecézna Charita ponúka pracovné miesto upratovačky. Viac informácií na nástenke.

vaši duchovní otcovia