Farské oznamy: Sedembolestnej Panny Márie, 15.09.2019

UT 17.9. Féria
ST 18.9. Féria
ŠT 19.9. Féria
PI 20.9. Spomienka sv. Ondreja Kima Taegona, kňaza a Pavla Chonga Hasanga a spoločníkov, mučeníkov
SO 21.9. Sviatok sv. Matúša, apoštola a evanjelistu
NE 22.9. 25. nedeľa v období cez rok

• Prihlasovanie na 1. sv. prijímanie detí z našej farnosti bude v kancelárii farského úradu od pondelka 16.9. do pondelka 30.9.2019. Prihlásiť dieťa môže rodič dieťaťa. Prosíme k prihláseniu prísť s dieťaťom (a s krstným listom dieťaťa ak nebolo pokrstené v našej farnosti). K prihláseniu môžete využiť hodiny k službe pre verejnosť, resp. v stredu aj večer medzi 19.00 až 20.00hod.
  • V stredu bude opäť po prázdninách spovedný deň, preto bude aj vyložená NSO k adorácii počas dňa. Spovedať budeme od 8.00 do 18.00 hodiny.
  • V tomto týždni v stredu, piatok a sobotu budú jesenné kántrové dni. Záväzný je iba jeden deň. Obsahom týchto dní je poďakovanie za úrodu. Preto budeme mať v stredu
  • Gymnázium sv. Františka z Assisi pozýva žiakov a záujemcov vo štvrtok na Deň otvorených dverí so zameraním na cudzie jazyky. Program je na plagáte.
  • Budúcu nedeľu sa v Bratislave bude konať Pochod za život. Všetky informácie o programe vrátane sv. omše pre rodiny s deťmi o 12.30hod. vo farnosti Panny Márie Snežnej (Kalvária) sú na stránke diecezazivot2019.webnode.sk
  • Budúcu nedeľu bude zbierka na seminár.
  • Prihlasovanie pre dospelých, ktorí majú záujem prijať sviatosť birmovania a pre tých dospelých, ktorí chcú prijať iniciačné sviatosti (krst, sv. prijímanie a birmovanie) bude v tomto roku prebiehať vo farnosti Žilina – Solinky. Prosím, aby ste sa v tejto farnosti informovali a zapísali do konca septembra.
  • Rektor Katedrály Najsvätejšej Trojice v Žiline pozýva na konkurz spevákov do katedrálneho zboru vo štvrtok 26.9. a v nedeľu 06.10. 2019 o 17.00hod. vo Farskom centre N3.
  • Pozývame na jesennú púť na Pútnické miesto Hora Živčáková, ktorá sa uskutoční v dňoch 5. a 6. októbra 2019. Program je na plagáte.
  • Pozývame vás na farskú púť na sv. Hostýn na Morave v sobotu 5.10.2019. Cena autobusu 10€. Zapisovať sa so zaplatením cestovného môžete v sakristii.
  • Naša farnosť ponúka od 1.10.2019 na dlhodobý prenájom dvojizbový byt na Ruppeltovej ulici /pri evanjelickom kostole/. Bližšie informácie v kancelárii farského úradu.
  • vaši duchovní otcovia