Farské oznamy – Veľkonočná nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania

SO 23.04. Sobota vo veľkonočnej oktáve
NE 24.04. DRUHÁ VEĽKONOČNÁ NEDEĽA –

Nedeľa Božieho milosrdenstva

• Dnes slávime Veľkonočnú nedeľu Pánovho zmŕtvychvstania – najväčší kresťanský sviatok liturgického roka. Pri všetkých svätých omšiach sa koná veľkonočná ofera. Za vaše milodary vám vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať!
  • Na prvom mieste chceme poďakovať všetkým, ktorí sa pričinili o dôstojné slávenie veľkonočných sviatkov. Ďakujeme za upratanie a prípravu katedrály na slávenia; za spev a hudobný doprovod; za liturgickú službu lektorom, akolytom, seminaristom, miništrantom. A tiež všetkým vám, ktorí ste prichádzali na jednotlivé slávenia.
    PO 7.00, 9.00 a 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15
    UT – PI  7.00, 12.00 a 18.00
    SO 7.00, 18.00
    NED 7.00, 9.00, 10.30 a 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15
  • Od dnešnej nedele Pánovho zmŕtvychvstania sa namiesto modlitby Anjel Pána počas celého Veľkonočného obdobia modlíme Raduj sa, nebies Kráľovná.
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od stredy do soboty pol hodinu pred sv. omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou sv. omšou.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 hod. bude modlitbové večeradlo.
  • Vo štvrtok večer o 19. hod. (po eucharistickej adorácii) pozývame všetky ženy a matky na modlitby matiek v našom kostole.
  • Opäť je možné si nahlasovať úmysly sv. omší na mesiace máj a jún. Nahlasovať si ich môžete počas úradných hodín. Od jedného veriaceho je možné zobrať maximálne na 2 sväté omše na konkrétny termín, aby sme umožnili aj iným mať odslúžený úmysel v katedrále na konkrétny termín.
  • Časy úradných hodín vo farskej kancelárii:
    Farská kancelária bude otvorená  v stredu a v piatok doobeda od 9.00 do 11.00. V pondelok bude farská kancelária zatvorená.
  • Školské sestry sv. Františka v Žiline pozývajú všetkých slobodných nad 25 rokov na výnimočnú duchovnú obnovu 23. apríla do Katolíckeho domu v Žiline. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na www.skolskesestry.sk.
  • Pripomíname vám, že Hlinený dukát na pomoc núdznym si môžete za 1€ zakúpiť po sv. omšiach v sakristii nášho kostola.
  • Naďalej je povinné nosiť respirátor, ktorým majú byť prekryté dýchacie cesty. Nariadenie je potrebné dodržiavať.
  • Pozývame Vás k modlitbe vo svojich domovoch a rodinách za mier a pokoj vo svete.
  • Vyprosujeme Vám všetkým hojnosť milostí od Zmŕtvychvstalého Pána a prajeme požehnané Veľkonočné sviatky.