Farské oznamy – Zoslanie Ducha Svätého

PI 10.06. Piatok 10. týždňa v Cezročnom období
SO 11.05. Svätého Barnabáša, apoštola, spomienka
NE 12.06. NEDEĽA NASVÄTEJŠEJ TROJICE

• Dnes máme slávnosť Zoslania Ducha Svätého – tretí najväčší kresťanský sviatok. Za obvyklých podmienok je dnes možné pri speve alebo recitovaní hymnu Veni Creator Spiritus získať úplné odpustky.
    PO – PI 7.00, 12.00 a 18.00
    SO 7.00, 18.00
    NED 7.00, 9.00, 10.30 a 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15
  • Dnes sa pri všetkých svätých omšiach koná zbierka na obnovu katedrály.
    Za všetkých dobrodincov, ktorí prispievajú na katedrálu pán dekan každú prvú sobotu v mesiaci obetuje rannú svätú omšu.
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred sv. omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 hod. bude modlitbové večeradlo.
  • Vo štvrtok večer o 19.00 hod. (po eucharistickej adorácii) pozývame všetky ženy a matky na modlitby matiek v našom kostole.
  • Opäť máte k dispozícii nové číslo mesačníka Naša Žilinská diecéza. Nájdete v ňom mnoho zaujímavých článkov, rozhovorov a reportáží. Časopis si môžete zakúpiť vzadu na stolíku v kostole.
  • Budúcu nedeľu slávime v našej farnosti titul katedrálneho chrámu a zároveň pán biskup Tomáš Galis pri slávnostnej omši o 10:30 vyslúži sviatosť birmovania dospelým kresťanom.
  • Mladí kresťania žijúci v našej farnosti, ktorí by chceli prijať sviatosť birmovania si môžu prihlášku na prípravu na sviatosť birmovania vyzdvihnúť v sakristii farského kostola po svätých omšiach. O tom, kedy a ako budeme vyplnené prihlášky zbierať vás budeme informovať vo farských oznamoch.
  • Projekt Milovať a ctiť vás pozýva na prednášku Richarda Vašečku s názvom „Dobré manželstvo na celý život“. Prednáška sa uskutoční zajtra, v pondelok 6.6., o 17.00 v Diecéznom centre v Žiline. Vstup voľný.
  • Všetkých slobodných mladých ľudí nad 25 rokov pozývame na duchovnú obnovu, ktorá sa uskutoční v sobotu 11. júna v kláštore Školských sestier sv. Františka. Viac informácií nájdete na nástenke pred kostolom a na www.skolskesestry.sk.
  • Dávame do pozornosti duchovnú obnovu pre rozvedených, ktorí po rozvode žijú v nových vzťahoch. Duchovná obnova sa uskutoční – 26. júna 2022 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Na duchovnú obnovu je možné prísť aj s deťmi. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Pripomíname vám, že Hlinený dukát na pomoc núdznym si môžete za 1€ zakúpiť po sv. omšiach v sakristii nášho kostola.
  • Pozývame Vás k modlitbe vo svojich domovoch a rodinách za mier a pokoj vo svete.