Kvetná nedeľa, 14.4.2019

PI 19.4. Veľký piatok, slávenie utrpenia a smrti Pána
SO 20.4. Biela sobota /// Veľkonočná vigília
NE 21.4. Veľkonočná nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania

• Dnes slávime Kvetnú nedeľu Pánovho utrpenia, začíname veľký – svätý týždeň. Pozývame vás k hojnej účasti na liturgiách cez celé sviatky.
  • Žilinská diecéza, Ekuza a Považské múzeum pozývajú na modlitbu Ekumenickej krížovej cesty, ktorá sa začne dnes v nedeľu o 14.00 v priestoroch Budatínskeho parku.
  • Dnes máte možnosť prijať zmierenia pri spoločných spovediach vo farnosti Solinky, v pondelok vo farnosti Hájik a v utorok vo farnosti Vlčince.
  • Prosíme o pomoc pri upratovaní katedrály v utorok od 15.00hod. Za vašu pomoc už vopred Pán Boh zaplať.
  • Na Zelený štvrtok vás pozývame o 9.30 hod. na slávenie sv. omše svätenia olejov, ktorú bude celebrovať diecézny biskup Tomáš spolu s kňazmi našej diecézy. Večernou sv. omšou o 18.00hodine vstúpime do Veľkonočného Trojdnia. Po sv. omši do 20.00hod. bude katedrála otvorená k modlitbe.
  • Veľký piatok je deň prísneho pôstu a zdržovania sa mäsitého pokrmu. Ráno o 7.30hod. sa v katedrále pomodlíme ranné chvály a posvätné čítanie z breviára. Obrady utrpenia a smrti Pána začnú o 15.00hod. Po nich bude možnosť uctiť si Kríž a adorácia pri Božom hrobe do 20.00hod.
  • Na Bielu sobotu o 7.30hod. sa opäť v katedrále pomodlíme ranné chvály a posvätné čítanie z breviára. Následne bude vyložená Najsv. Sviatosť k adorácii do 19.00hod. Veľkonočná vigília začne o 20.00hod.
  • Budúcu Veľkonočnú nedeľu budú sv. omše vo zvyčajných časoch. Pri sv. omšiach bude sviatočná ofera. Sv. omšu v katedrále o 10.30hod. bude sláviť diecézny biskup Tomáš.
  • Vaše dary pri Božom hrobe budú odoslané do Jeruzalema na udržiavanie posvätných miest.
  • V piatok a v sobotu sme pozvaní k modlitbe pri „Božom hrobe“. Na stolíku pre lektorov je rozpis služby v piatok od 17.00 do 20.00 a v sobotu od 8.00 do 19.00hod. Prosíme o zapísanie sa.

vaši duchovní otcovia