oznamy: Piata nedeľa cez rok, 10.2.2019

Piata nedeľa cez rok, 10.2.2019

 Liturgický kalendár:

PO 11.2. Spomienka Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej
UT 12.2. Féria
ST 13.2. Féria
ŠT 14.2. Sviatok sv. Cyrila a Metoda, patrónov našej diecézy
PI 15.2. Féria
SO 16.2. Spomienka Panny Márie
NE 17.2. Šiesta nedeľa cez rok

Pozvania a informácie:

  • Zajtra je svetový deň chorých. Pri sv. omšiach budeme udeľovať sv. pomazania chorých. Sv. pomazania chorých môžu prijať v posväcujúcej milosti veriaci starší 60 rokov a veriaci mladší vo vážnej chorobe. Pomazanie budeme udeľovať v Považskom Chlmci a v Strážove budúcu nedeľu.
  • Zajtra o 18.45hod. v N3 začíname 14 katechéz pre mládež a dospelých, ktoré budú do 1.4. vždy v pondelok a v stredu. Srdečne vás pozývame.
  • Žilinská diecéza a Spoločnosť Ježišova na Slovensku pozýva na sympózium o pátrovi Vendelínovi Javorkovi SJ, ktoré sa uskutoční v utorok 12. februára v Diecéznom centre v Žiline. Začína sa o 9.00 a prídu odborníci, aby priblížili ďalšie podrobnosti zo života tohto muža viery a obety. Vendelín Javorka SJ zomrel v roku 1966 a je pochovaný v Žiline.
  • Od stredy budeme zapisovať po sv. omšiach úmysly sv. omší odslúžených v katedrále v mesiacoch marec a apríl.
  • V stredu bude v katedrále spovedná služba od 8.00hod. do 18.00hod. Súčasne bude vyložená NSO k adorácii.
  • Vo štvrtok sv. omša o 12.00hod. v katedrále nebude, budeme na slávnostnej sv. omši vo farnosti Žilina-Vlčince pri celodiecéznej rekolekcii.
  • V piatok bude stretnutie birmovancov na sv. omši o 18.00hod. a bude pokračovať v N3 do 20.00hod. V sobotu budeme pokračovať duchovnou obnovou od 10.00hod. vo farskom centre N3.
  • Farnosť Žilina-mesto, Cirkevná základná škola Romualda Zaymusa, Spojená škola Kráľovnej Pokoja a Gymnázium sv. Františka z Assisi pozývajú na Ples cirkevných škôl vo farnosti Žilina-mesto v sobotu 23.2.2019 od 19.00hod. v spoločenskej sále Kinekus na Rosinkej ceste. Predpredaj vstupeniek je na sekretariátoch zúčastnených škôl. Info na plagáte.
  • Školské sestry sv. Františka pozývajú mladých od 15 rokov na celonočnú adoráciu -3. marca. Prihlasovanie je možné do 28. februára.

 

vaši duchovní otcovia