Oznamy: Tretia nedeľa cez rok, 27.1.2019

 

Tretia nedeľa cez rok, 27.1.2019

 Liturgický kalendár:

PO 28.1. Spomienka sv. Tomáša Akvinského, kňaza a učiteľa Cirkvi
UT 29.1. Féria
ST 30.1. Féria
ŠT 31.1. Spomienka sv. Jána Boska, kňaza
PI 1.2. Féria /// prvý piatok
SO 2.2. Sviatok Obetovania Pána /// Hromnice
NE 3.2. Štvrtá nedeľa cez rok

Pozvania a informácie:

  • V stredu bude v katedrále spovedná služba od 8.00hod. do 18.00hod. Súčasne bude vyložená NSO k adorácii.
  • Piatok je prvý v mesiaci. Spovedať budeme: Považský Chlmec v stredu od 16.30hod., Katedrála vo štvrtok a v piatok od 16.30hod. V katedrále počas spovedania bude vyložená NSO k adorácii a v piatok bude adorácia ukončená prvopiatkovou pobožnosťou o 17.50hod.
  • V sobotu na sviatok Obetovania Pána – „Hromnice“ budeme pri rannej sv. omši požehnávať hromničné sviece.
  • V nedeľu pri spomienke na sv. Blažeja na záver sv. omší udelíme spoločne svätoblažejské požehnanie.
  • Budúcu nedeľu bude zbierka na opravu katedrály.
  • Katolícka Univerzita v Ružomberku pozýva na deň otvorených dverí2.1019 o 10:00. Viac info na plagáte.
  • Farnosť Žilina-mesto, Cirkevná základná škola Romualda Zaymusa, Spojená škola Kráľovnej Pokoja a Gymnázium sv. Františka z Assisi pozývajú na Ples cirkevných škôl vo farnosti Žilina-mesto v sobotu 23.2.2019 od 19.00hod. v spoločenskej sále Kinekus na Rosinkej ceste. Predpredaj vstupeniek je na sekretariátoch zúčastnených škôl. Info na plagáte.

 

  • Misionári Saletíni s tímom laikov pozývajú v dňoch – 17. marca 2019 na duchovnú obnovu “rozVEDENÍ k BOHU II. – ZMIERENIE” pre rozvedených, ktorí žijú sami. Obnova sa uskutoční v exercičnom dome v Chrenovci-Brusne. Na túto obnovu nie je možné prísť aj s deťmi. Prihlasovací formulár nájdete na stránke https://domsaletini.webnode.sk/aktualna-ponuka/
  • Slovenská katolícka charita srdečne pozýva veriacich k spoločnej modlitbe za ľudí, ktorí sa aj dnes, v 21. storočí, stávajú obeťami moderného otroctva. 8. február, kedy si pripomíname liturgickú spomienku svätej Jozefíny Bakhity, bývalej otrokyne a rehoľnej sestry zo Sudánu, vyhlásil pápež František za Medzinárodný deň modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi.

vaši duchovní otcovia