Slávnosť Najsvätejšej Trojice, 16.6.2019

Farské oznamy: Slávnosť Najsvätejšej Trojice, 16.6.2019

 Liturgický kalendár: 

PO 17.6. Féria
UT 18.6. Féria
ST 19.6. Féria /// večer vigília
ŠT 20.6. Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi
PI 21.6. Spomienka Alojza Gonzágu, rehoľníka
SO 22.6. Spomienka Panny Márie
NE 23.6. 12. nedeľa cez rok

Pozvania a informácie: 

  • V stredu bude v katedrále spovedný deň od 8.00 do 18.00hod. Tiež bude vyložená NSO k adorácii.
  • Inštitút Communio pozýva na prezentáciu fotografií a zážitkov cestovateľa a fotografa Eduarda Hladkého z ciest po jaskyniach a morského sveta v  V utorok 18. júna 2019 o 17.00hod. v priestoroch Diecézneho centra v Žiline.
  • Vo štvrtok je prikázaný cirkevný sviatok. Sv. omše tu v katedrále budú o 7.00, 12.00 a 18.00hod. V Považskom Chlmci a v Strážove o 16.00hod.
  • Včera na Vlčincoch prijali sv. kňazstva pre službu v žilinskej diecéze dvaja diakoni a tiež traja seminaristi boli vysvätení na diakonov. D.p. Jaroslav Šmehil nastupuje od 1.7. za kaplána do farnosti Čadca a do našej farnosti príde takisto od 1.7. novovysvätený diakon Peter Both z farnosti Valašské Meziříčí. K 1.7. školský p. kaplán Pavol odchádza z našej farnosti na misijné pôsobenie do Kanady a p. kaplán Ondrej odchádza do farnosti Čadca – Kýčerka. Do našej farnosti k 1.7. príde doterajší p. kaplán z Čadce – Kýčerky Tomáš Pavlík a druhý kaplán zo štúdií v Ríme Martin Danišek, ktorý bude mať na starosti aj cirkevné školy.
  • Žilinský miešaný zbor Vás srdečne pozýva na koncert pri príležitosti životného jubilea žilinského pedagóga a skladateľa Pavla Kršku, ktorý sa uskutoční v nedeľu 23.6. o 15.00hod. v Katedrále Najsvätejšej Trojice Žilina. Info na plagáte.
  • Budúcu nedeľu bude po sv. omšiach zbierka na dobročinné diela sv. otca.
  • Foto a video zo slávnosti 1.sv prijímania si bude možné od pondelka vyzdvihnúť v kancelárií farského úradu. (Tí čo si objednali link na stiahnutie stačí aby poslali mail na ktorý im máme link poslať.)

 

 

vaši duchovní otcovia