Termín 1. svätého prijímania

Milí rodičia a deti,

keďže sa epidemiologická situácia zlepšila  a kostoly ostávajú otvorené, rozhodli sme sa, že slávnosť 1SP nebudeme odkladať na jeseň a využijeme priaznivú situáciu. Prvé sväté prijímanie v našej farnosti pre prihlásené deti bude v sobotu 15 mája. Keďže kapacita kostola je obmedzená, musíme pristúpiť k rozdeleniu detí na tri skupiny podľa abecedy. Skupina A bude mať sv. omšu o 9.00, skupina B o 11.00 a skupina C o 13.00. Svätá spoveď pre deti a ich rodičov bude prebiehať v piatok 14. mája nasledovne: skupina A o 19.00, skupina B o 19.30 a skupina C o 20.00.

Prosíme rodičov, aby deťom zabezpečili slušné oblečenie a aby si s nimi prešli priebeh sv. spovede  a dohliadli, aby sa na ňu pripravili, aby si hriechy napísali na papier a aby vedeli ľútosť naspamäť.

Slávnostná svätá omša bude prebiehať jednoduchšou formou, bez procesií, nesení obetných darov, aby sme eliminovali riziko infekcie. Prístup do kostola bude mať iba dieťa a jeho dvaja rodičia. Kvetinovú výzdobu kostola zabezpečí katedrálna aranžérka. Prispieť milodarom môžete pri omšovej ofere. Iné výdavky nebudú. Ďakujeme Vám za trpezlivosť v tejto mimoriadnej situácii. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom mailu.

S požehnaním

 

Vaši duchovní otcovia+