Farské oznamy – 5. veľkonočná nedeľa

PIATA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

PO 29.04. Sv. Kataríny Sienskej, panny a učiteľky Cirkvi, patrónky Európy, sviatok
UT 30.04. Sv. Pia V., pápeža, ľubovoľná spomienka
ST 01.05. Sv. Jozefa, robotníka, ľubovoľná spomienka
ŠT 02.05. Sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka    (Prvý štvrtok v mesiaci)
PI 03.05. Sv. Filipa a Jakuba, apoštolov, sviatok                   (Prvý piatok v mesiaci)
SO 04.05. Sv. Floriána, mučeníka, ľubovoľná spomienka          (Prvá sobota v mesiaci)
NE 05.05. ŠIESTA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

PO – PI (okrem stredy)  7:00, 12:00, 18:00

ST  7:00, 10:30 (zasvätenie panien), 18:00
    SO  7:00, 18:00
    NED  7:00, 9:00, 10:30 a 18:00
    Budatín  ST 10:00; PI 17:00; NED 10:00
    Považský Chlmec  NED 8:30
    Strážov  NED 10:15
  • V tomto týždni máme aj prvý piatok v mesiaci máj. Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred svätou omšou. V piatok spovedáme od 11.00. Večer spovedáme celý týždeň klasicky pol hodinu pred svätými omšami. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
  • Farská kancelária bude otvorená nasledovne: v pondelok od 16:00 do 17:00 a v piatok od 9:30 do 10:30. V stredu bude z dôvodu štátneho sviatku kancelária zatvorená.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou.
  • V stredu o 10:00 v Budatíne sa uskutoční slávnostná svätá omša pri príležitosti sviatku patróna kostola. Všetci ste srdečne pozvaní.
  • Vo štvrtok večer vás pozývame na eucharistickú adoráciu na záver svätej omše.
  • Rodičov prvoprijímajúcich detí pozývame aj s deťmi na posledné prípravné stretnutie, ktoré bude v sobotu 4. mája po večernej svätej omši.
  • sobotu15:00 bude vo farskom kostole svätá omša pre nepočujúcich. Pred ňou bude možnosť pre nepočujúcich pristúpiť k sviatosti zmierenia.
  • V utorok o 16:40 a vo štvrtok o 19:00 pozývame všetky matky na modlitby matiek.
  • Od stredy začíname sláviť mesiac máj, ktorý je zvlášť zasvätený Panne Márii. Preto sa budeme po všetkých svätých omšiach modliť májovú pobožnosť.
  • Na budúcu nedeľu bude zbierka na obnovu katedrály.

Za všetkých dobrodincov, ktorí prispievajú na katedrálu, tak ako každý mesiac, pán dekan v prvú sobotu v mesiaci obetuje rannú svätú omšu.
  • V dňoch 7. – 8. mája 2024 sa uskutoční Jarná púť na pútnickom mieste Hora Živčáková pri Turzovke. Slávnostnú sv. omšu v stredu 8. mája11:00 bude celebrovať Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Pozývame vás na výstavu s názvom Samizdatové dielo Jána Chryzostoma Korca, ktorá sa koná v Diecéznom centre a potrvá do 15. mája. Viac info nájdete na nástenke pred kostolom.