Farské oznamy – 3. veľkonočná nedeľa

SO 20.04. Sobota po 3. veľkonočnej nedeli
NE 21.04. ŠTVRTÁ VEĽKONOČNÁ NEDEĽA –
Nedeľa Dobrého Pastiera

• Všetkých birmovancov našej farnosti pozývame dnes na stretnutie. Začneme spoločným slávením svätej omše. Príďte prosím o 17:45 do farského kostola, kde budete mať vpredu vyhradené miesta.
    PO – PI  7:00, 12:00, 18:00

SO  7:00, 18:00
    NED  7:00, 9:00, 10:30 a 18:00
    Budatín  ST 17:00; PI 17:00; NED 10:00
    Považský Chlmec  NED 8:30
    Strážov  NED 10:15
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred svätou omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou. V Budatíne spovedáme v stredu a v piatok pred sv. omšou.
  • Farská kancelária bude otvorená v bežnom režime: v pondelok od 16:00 do 17:00. V stredu od 9:30 do 10:30 a od 16:00 do 17:00. V piatok od 9:30 do 10:30.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11:00 bude modlitbové večeradlo.
  • Vo štvrtok večer vás pozývame na eucharistickú adoráciu na záver svätej omše.
  • Od zajtra začína Týždeň modlitieb za duchovné povolania. Zjednoťme sa, prosím, v modlitbe na tento úmysel a prosme o odvahu a horlivosť pre tých, ktorých si Boh povoláva do duchovnej služby. Kto sa v tomto týždni nábožne zúčastní na pobožnosti za kňazské a duchovné povolania, môže za obvyklých podmienok získať úplné odpustky.
  • Všetkých členov katedrálneho zboru Trinitas pozývame vo štvrtok po večernej svätej omši na stretnutie do farského centra N3.
  • Vo štvrtok 10:00 pozývame všetkých seniorov a seniorky našej farnosti na biblické stretnutie do farského centra N3.
  • Rodičov prvoprijímajúcich detí pozývame aj s deťmi na ďalšie prípravné stretnutie, ktoré bude v sobotu 20. apríla po večernej svätej omši.
  • Bohoslovci a predstavení Kňazského seminára svätého Gorazda v Nitre vás srdečne pozývajú na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v sobotu 20. apríla. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Na budúcu nedeľu sa pri všetkých svätých omšiach uskutoční predpísaná zbierka na kňazský seminár. Za vaše milodary vám vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať!
  • Stále máte k dispozícii nové číslo mesačníka Naša Žilinská diecéza. Nájdete v ňom mnoho zaujímavých článkov, rozhovorov a reportáží. Časopis si môžete zakúpiť vzadu na stolíku v kostole.
  • V dňoch 7.  – 8. mája 2024 sa uskutoční Jarná púť na pútnickom mieste Hora Živčáková pri Turzovke. Slávnostnú svätú omšu v stredu 8. mája11:00 bude celebrovať Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Pozývame vás na výstavu s názvom Samizdatové dielo Jána Chryzostoma Korca, ktorá sa koná v Diecéznom centre a potrvá do 15. mája. Viac info nájdete na nástenke pred kostolom.