Farské oznamy – Veľkonočná nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania

SO 06.04. Sobota vo veľkonočnej oktáve
NE 07.04. DRUHÁ VEĽKONOČNÁ NEDEĽA –

Nedeľa Božieho milosrdenstva

• Dnes slávime Veľkonočnú nedeľu Pánovho zmŕtvychvstania – najväčší kresťanský sviatok liturgického roka. Pri všetkých svätých omšiach sa koná veľkonočná ofera. Za vaše milodary vám vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať!
  • Chceme poďakovať všetkým, ktorí sa pričinili o dôstojné slávenie veľkonočných sviatkov. Ďakujeme za upratanie a prípravu katedrály na slávenia; za spev a hudobný doprovod; za liturgickú službu lektorom, akolytom, seminaristom, miništrantom. A tiež všetkým vám, ktorí ste prichádzali na jednotlivé slávenia.
  • PO 7:00, 9:00 a 18:00

UT – PI  7:00, 12:00, 18:00

SO  7:00, 18:00

NED  7:00, 9:00, 10:30 a 18:00

Budatín  PO 9:00; ST 17:00; PI 17:00; NED 10:00
    Považský Chlmec  PO 8:30, NED 8:30
    Strážov  PO 9:00, NED 10:15
  • Od dnešnej nedele Pánovho zmŕtvychvstania sa namiesto modlitby Anjel Pána počas celého Veľkonočného obdobia modlíme Raduj sa, nebies Kráľovná.
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od štvrtku do soboty pol hodinu pred sv. omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
  • Farská kancelária bude otvorená nasledovne: V stredu od 9:30 do 10:30 a od 16:00 do 17:00. V piatok od 9:30 do 10:30.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11:00 bude modlitbové večeradlo.
  • Vo štvrtok večer vás pozývame na eucharistickú adoráciu na záver svätej omše.
  • Na budúcu nedeľu vás pozývame na spoločnú modlitbu korunky k Božiemu milosrdenstvu pred vyloženou Sviatosťou oltárnou o 15:00 vo farskom kostole.
  • Vaše dary pri Božom hrobe budú odoslané do Jeruzalema na udržiavanie posvätných miest.
  • Školské sestry sv. Františka v Žiline pozývajú do Katolíckeho domu na animovanú adoráciu, ktorá býva každý prvý štvrtok v mesiaci od 19:00 do 20:00. Najbližší termín je tento štvrtok 4.4.
  • Cirkevná základná škola Kráľovnej pokoja (KAPA) pozýva rodičov s deťmi na zápis do 1. ročníka, ktorý sa uskutoční v dňoch 3. a 4. apríla 2024 vždy od 15:00 v priestoroch školy. Škola s výbornou polohou v centre Žiliny ponúka vzdelanie v duchu kresťanskej náuky, v rodinnom prostredí a s priateľským prístupom. Pre záujemcov je možnosť prehliadky moderných priestorov našej školy kedykoľvek po dohode. Viac informácií nájdete na plagáte pred kostolom alebo na stránke www.sskp.sk
  • Cirkevná základná škola Romualda Zaymusa v Žiline, podľa hodnotenia najlepšia základná škola v Žilinskom kraji, pozýva všetkých záujemcov o kvalitné vzdelávanie v duchu kresťanských hodnôt na zápis do prvého ročníka, ktorý sa uskutoční v dňoch 11., 12.26. apríla. Viac informácií o zápise ako aj o samotnej škole nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom a na www.zaymuska.sk.
  • Dávame do pozornosti duchovnú obnovu pre rozvedených, ktorí po rozvode žijú v nových vzťahoch. Duchovná obnova sa uskutoční 19. – 21. apríla 2024 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Na duchovnú obnovu je možné prísť aj s deťmi, o ktoré sa postarajú animátori. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Vyprosujeme Vám všetkým hojnosť milostí od Zmŕtvychvstalého Pána a prajeme požehnané Veľkonočné sviatky.