Farské oznamy – Druhá adventná nedeľa

ŠT 14.12. Sv. Jána od Kríža, kňaza a učiteľa Cirkvi, spomienka
PI 15.12. Piatok po 2. adventnej nedeli
SO 16.12. Sobota po 2. adventnej nedeli
NE 17.12. TRETIA ADVENTNÁ NEDEĽA (nedeľa gaudēte – radostná)

• Dnes sa pri všetkých svätých omšiach koná zbierka na katedrálu.
    Za všetkých dobrodincov, ktorí prispievajú na katedrálu pán dekan v prvú sobotu v mesiaci obetoval rannú svätú omšu.
    PO – PI  7:00, 12:00 a 18:00

SO 7:00, 18:00
    NED 7:00, 9:00, 10:30 a 18:00; Považský Chlmec 8:30; Strážov 10:15
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred svätou omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
  • Farská kancelária bude otvorená v bežnom režime: v pondelok od 16:00 do 17:00. V stredu od 9:30 do 10:30 a od 16:00 do 17:00. V piatok od 9:30 do 10:30.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11:00 bude modlitbové večeradlo. Rovnako aj v sobotu ráno po svätej omši býva mariánske večeradlo.
  • Všetkým matkám dávame do pozornosti, že v naše farnosti fungujú už dve skupiny Modlitieb matiek, ktoré veľmi rady príjmu nové členky. Jedna skupinka sa stretáva v utorok pred večernou svätou omšou o 16:40 vo farskom centre N3 a druhá skupinka vo štvrtok19:00 vo farskom kostole.
  • V adventnom čase Vás pozývame na ranné rorátne sväté omše, ktoré slávime o 7:00 v katedrále. Prineste si vždy so sebou aj lampáše alebo sviečky.
  • Tento týždeň v stredu, piatok a sobotu budú zimné kántrové dni. Obsahom zimných kántrových dní sú modlitby za príchod Kristovho kráľovstva do rodín.
  • Na budúcu nedeľu pozývame všetky deti i rodičov na detskú svätú omšu o 9:00 do farského kostola. Po svätej omši pozývame deti aj na krátke stretnutie do farského centra N3. Aktuálne súťažné otázky pre deti nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na našej farskej webovej stránke.
  • Všetkých ochotných farníkov pozývame na plánovanú farskú brigádu – upratovanie a čistenie kostola pred Vianocami. Brigáda sa uskutoční túto sobotu 16. decembra od 9:00. Vopred veľká vďaka!
  • V utorok decembra vás všetkých srdečne pozývame na jedinečný adventný koncert s názvom Pokoj dušiam, svetu láska. Koncert sa uskutoční o 15:30 v Katedrále Najsvätejšej Trojice. Vstupné na koncert je dobrovoľné.
  • Srdečne vás pozývame na prednášku Richarda Vašečku s názvom Žalmy – ako porozumieť Božiemu slovu, aby zmenilo tvoj život. Prednáška sa uskutoční tento piatok decembra po večernej svätej omši o 18:00 v Katedrále Najsvätejšej Trojice.
  • Stále máte k dispozícii nové číslo mesačníka Naša Žilinská diecéza. Nájdete v ňom mnoho zaujímavých článkov, rozhovorov a reportáží. Časopis si môžete zakúpiť vzadu na stolíku v kostole.
  • Gymnázium Kráľovnej pokoja v Žiline srdečne pozýva žiakov 9. ročníka základných škôl na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať tento utorok  12. decembra od 9:30 v priestoroch školy. Radi Vás prevedieme priestormi našej školy a dozviete sa viac o podmienkach štúdia. Pre záujemcov budú pripravené otvorené hodiny v triedach a v odborných učebniach. Ďalšie informácie nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na www.sskp.sk.
  • Opäť je možné si nahlasovať úmysly svätých omší na mesiace január, február a marec. Nahlasovať si ich môžete jedine počas úradných hodín v kancelárii farského úradu. Od jedného veriaceho je možné zobrať maximálne dva úmysly svätých omší na konkrétny termín za celé toto trojmesačné obdobie, aby sme umožnili aj iným mať odslúžený úmysel vo farskom kostole na konkrétny termín.