Farské oznamy – Prvá adventná nedeľa

PO 04.12. Sv. Barbory, panny a mučenice, ľubovoľná spomienka
UT 05.12. Utorok po 1. adventnej nedeli
ST 06.12. Sv. Mikuláša, biskupa, ľubovoľná spomienka
ŠT 07.12. Sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka (Prvý štvrtok v mesiaci)
PI 08.12. NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PREBLAHOSLAVENEJ PANNY MÁRIE, SLÁVNOSŤ (prikázaný sviatok)
SO 09.12. Sobota po 1. adventnej nedeli
NE 10.12. DRUHÁ ADVENTNÁ NEDEĽA

• Dnešnou Prvou adventnou nedeľou začíname nový liturgický rok „B“.
  • Dnes sa pri všetkých svätých omšiach koná predpísaná zbierka na charitu. Za všetky vaše milodary vám vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať. Viac informácií o tom, ako môžete do zbierky prispieť aj inak nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na www.charitaza.sk.
    PO – ŠT  7:00, 12:00 a 18:00

PI 7:00, 12:00, 18:00; Považský Chlmec 16:30; Strážov 16:30
    SO 7:00, 18:00
    NED 7:00, 9:00, 10:30 a 18:00; Považský Chlmec 8:30; Strážov 10:15
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred svätou omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
  • Farská kancelária bude otvorená v bežnom režime: v pondelok od 16:00 do 17:00. V stredu od 9:30 do 10:30 a od 16:00 do 17:00. V piatok bude farská kancelária zatvorená.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11:00 bude modlitbové večeradlo. Rovnako aj v sobotu ráno po svätej omši býva mariánske večeradlo.
  • V utorok o 16:40 a vo štvrtok o 19:00 pozývame všetky matky na modlitby matiek.
  • V adventnom čase Vás pozývame na ranné rorátne sväté omše, ktoré budeme sláviť o 7:00 v katedrále. Prineste si vždy so sebou aj lampáše alebo sviečky.
  • Na budúcu nedeľu bude zbierka na obnovu katedrály.

Za všetkých dobrodincov, ktorí prispievajú na katedrálu, tak ako každý mesiac, pán dekan v prvú sobotu v mesiaci obetoval rannú svätú omšu.
  • sobotu10:00 bude v Kostole obrátenia svätého Pavla (u kapucínov) svätá omša pre nepočujúcich. Pred ňou bude možnosť pre nepočujúcich pristúpiť k sviatosti zmierenia.
  • Vo štvrtok o 10:00 pozývame všetkých seniorov a seniorky našej farnosti na biblické stretnutie do farského centra N3.
  • Všetkých členov katedrálneho zboru pozývame v sobotu od 16:00 na spevácke sústredenie do farského centra N3.
  • Všetkých birmovancov našej farnosti pozývame na ďalšie stretnutie, ktoré bude na budúcu nedeľu17:15 vo farskom kostole.
  • Všetkých ochotných farníkov pozývame na plánovanú farskú brigádu – upratovanie a čistenie kostola pred Vianocami. Brigáda sa uskutoční v sobotu 16. decembra od 9:00. Vopred veľká vďaka!
  • Opäť máte k dispozícii nové číslo mesačníka Naša Žilinská diecéza. Nájdete v ňom mnoho zaujímavých článkov, rozhovorov a reportáží. Časopis si môžete zakúpiť vzadu na stolíku v kostole.
  • Stredná odborná škola sv. Márie Goretti v Čadci srdečne pozýva všetkých záujemcov o štúdium na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční tento štvrtok 7. decembra. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na webe školy.
  • Pozývame mladých mužov vo veku od 15 do 25 rokov na duchovnú obnovu, ktorá sa uskutoční v priestoroch Kňazského seminára sv. Gorazda v Nitre v dňoch od 8. do 10. decembra. Duchovná obnova určená mladým mužom bude na tému „Aké je milé a dobré, keď bratia žijú pospolu“. O ubytovanie a stravu bude postarané. Program duchovnej obnovy nájdete na výveske pred kostolom alebo na www.ksnr.sk.
  • V piatok  8. decembra 2023 sa uskutoční na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline (u saleziánov) Deň otvorených dverí, kde môžete vidieť šikovných autoopravárov, stolárov, murárov a grafikov. Všetci ste srdečne pozvaní. Je to jediná cirkevná stredná odborná škola na Slovensku. Viac informácií o škole nájdete na nástenke pred kostolom alebo na www.sjoroza.sk.
  • Gymnázium Kráľovnej pokoja v Žiline srdečne pozýva žiakov 9. ročníka základných škôl na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať v utorok  decembra od 9:30 v priestoroch školy. Radi Vás prevedieme priestormi našej školy a dozviete sa viac o podmienkach štúdia. Pre záujemcov budú pripravené otvorené hodiny v triedach a v odborných učebniach. Ďalšie informácie nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na www.sskp.sk.
  • Školské sestry sv. Františka v Žiline pozývajú do Katolíckeho domu na animovanú adoráciu, ktorá býva každý prvý štvrtok v mesiaci od 19:00 do 20:00. Najbližší termín je tento štvrtok 7.12.