Farské oznamy – Štvrtá adventná nedeľa

PI 29.12. Piaty deň v oktáve Narodenia Pána
SO 30.12. Šiesty deň v oktáve Narodenia Pána
NE 31.12. PRVÁ NEDEĽA PO NARODENÍ PÁNA

(Svätej rodiny – Ježiša, Márie a Jozefa, sviatok)

• Dnes bude podvečer svätá omša v katedrále o 16:00. Svätá omša bude už z vigílie Narodenia Pána a potom až polnočná svätá omša o 24:00. Pri svätej omši o 16:00 budeme požehnávať betlehemy a jasličky. Môžete si ich preto priniesť a položiť pred oltár na požehnanie. Svätá omša o 18:00 dnes nebude.
  • Pri príležitosti 800. výročia prvého betlehema vytvoreného svätým Františkom z Assisi vás všetky Františkánske spoločenstva v Žiline pozývajú na polnočnú svätú omšu do Lesoparku ku kaplnke Sedembolestnej Panny Márie. Púť do Lesoparku začína dnes o 22:30 spred Sirotára po vopred určenej trase. Zoberte si lampáše a pripojiť sa môžete počas celej trasy. Parkovanie áut je bezplatne zabezpečené v celom areáli UNIZA. Hlavným celebrantom bude otec biskup Tomáš Galis. Bude tam aj živý betlehem. Bližšie informácie sú na plagáte na nástenke pred kostolom a web stránke kapucini.sk/zilina.
    PO, UT  7:00, 9:00, 10:30 a 18:00; Považský Chlmec 8:30; Strážov 10:15

ST – PI  7:00, 12:00, 18:00
    SO  7:00, 18:00
    NE  7:00, 9:00, 10:30, 16:00 (s bilanciou roka); Považský Chlmec 8:30; Strážov 10:15
  • Zajtra sa pri všetkých svätých omšiach koná vianočná ofera. Za vaše milodary vám vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať!
  • Na budúcu nedeľu, posledný deň kalendárneho roka, bude svätá omša v katedrále o 16:00 s duchovnou a ekonomickou bilanciou roka. Svätá omša o 18:00 už nebude.
  • Sviatosť zmierenia budeme vysluhovať vo farskom kostole od štvrtka do soboty pol hodinu pred svätou omšou.
  • Farská kancelária bude v tomto týždni pre osobný kontakt zatvorená. Avšak v prípade, že by ste potrebovali niečo vybaviť, môžete využiť telefonickú alebo e-mailovou formu a dohodnúť si stretnutie.
  • Počas vianočných dní pozývame rodiny s deťmi do katedrály pokloniť sa malému Ježiškovi v jasličkách.
  • Srdečne vás všetkých pozývame na jedinečný vianočný koncert, ktorý sa uskutoční v piatok 29. decembra19:00 v Katedrále Najsvätejšej Trojice. Okrem iných hudobných telies na koncerte vystúpi aj náš katedrálny zbor Trinitas pod vedením pána kaplána Zdenka Mravca. Viac informácií ako aj zoznam účinkujúcich nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom a na našej farskej webovej stránke.
  • Na budúcu nedeľu pozývame všetky deti i rodičov na detskú svätú omšu o 9:00 do farského kostola. Aktuálne súťažné otázky pre deti nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na našej farskej webovej stránke.
  • Na budúcu nedeľu bude aj sviatok Svätej rodiny. Pri všetkých svätých omšiach budeme požehnávať rodiny. Manželia budú mať možnosť si obnoviť svoj manželský sľub. Prosíme preto manželov, aby pri svätej omši sedeli spoločne aj so svojimi rodinami.
  • Z rozhodnutia diecézneho biskupa Mons. Tomáša Galisa sa od 1. januára 2024 vyčleňuje mestská časť Budatín z Farnosti Zástranie a začleňuje sa do Farnosti Žilina – mesto. Tešíme sa, že sa naša farnosť rozrastá a pribudne nám nová filiálka aj s krásnym kostolom.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11:00 bude modlitbové večeradlo. Rovnako aj v sobotu ráno po svätej omši býva mariánske večeradlo.
  • Vzadu na stolíku si môžete zakúpiť najnovšie číslo týždenníka Katolícke noviny a vianočné číslo časopisu Gorazd, ktorý vydávajú bohoslovci nitrianskeho seminára.
  • Školské sestry svätého Františka pozývajú všetkých slobodných od 25 rokov na jednodňovú duchovnú obnovu, ktorá sa uskutoční v sobotu 20. januára v Katolíckom dome v Žiline. Prihlásiť sa je možné do 14. januára. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na www.skolskesestry.sk.
Milostiplné a radostné prežitie sviatkov Pánovho narodenia
vám všetkým vyprosujú a zo srdca vám žehnajú
Vaši duchovní otcovia