Farské oznamy – 1. adventná nedeľa

FARSKÉ OZNAMY

PRVÁ ADVENTNÁ NEDEĽA

(liturgický rok „A“)

tel.: 041/562 13 12, mail: farnost.zilina@gmail.com, www.farnost-zilina.sk

Liturgický kalendár:

PO 28.11. Pondelok po 1. adventnej nedeli
UT 29.11. Utorok po 1. adventnej nedeli
ST 30.11. Sv. Ondreja, apoštola, sviatok
ŠT 01.12. Štvrtok po 1. adventnej nedeli (Prvý štvrtok v mesiaci)
PI 02.12. Piatok po 1. adventnej nedeli (Prvý piatok v mesiaci)
SO 03.12. Sv. Františka Xaverského, kňaza, spomienka (Prvá sobota v mesiaci)
NE 04.12. DRUHÁ ADVENTNÁ NEDEĽA

 Pozvania a informácie:

 • Dnešnou Prvou adventnou nedeľou začíname nový liturgický rok „A“.
 • Dnes sa pri všetkých svätých omšiach koná predpísaná zbierka na charitu. Za všetky vaše milodary vám vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať. Do zbierky môžete prispieť aj online na www.charitaza.sk.
 • Časy slávenia svätých omší:
  PO – PIA 7.00, 12.00 a 18.00

  SO 7.00, 18.00
  NED 7.00, 9.00, 10.30 a 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15
 • V tomto týždni máme aj prvý piatok v mesiaci december. Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred sv. omšou. Vo štvrtok a v piatok spovedáme od 11.00 hod. do konca svätej omše (12.30). Večer spovedáme klasicky pol hodinu pred svätou omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou. Prosíme vás, aby ste v nedeľu prenechali možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia tým, ktorí v iné dni neprichádzajú na sväté omše. Využite, prosíme, možnosť sa vyspovedať v pracovné dni.
 • Farská kancelária je otvorená nasledovne: v pondelok od 9.30 do 11.00 a od 15.30 do 17.00. V stredu a v piatok od 9.30 do 11.00.
 • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 hod. bude modlitbové večeradlo. Rovnako aj v sobotu ráno po svätej omši býva mariánske večeradlo.
 • V adventnom čase Vás pozývame na ranné rorátne sväté omše, ktoré budeme sláviť o 7.00 v katedrále. Prineste si vždy so sebou aj lampáše alebo sviečky.
 • Vo štvrtok večer o 19.00 hod. (po eucharistickej adorácii) pozývame všetky matky na modlitby matiek v našom kostole.
 • Všetkých ochotných farníkov pozývame na farskú brigádu – upratovanie a čistenie kostola pred Vianocami na budúcu sobotu 3. decembra o 9. hod. Vopred veľká vďaka!
 • Na budúcu nedeľu pozývame všetky deti i rodičov na svätú omšu o 9.00 vo farskom kostole. Svätá omša bude s príhovorom zvlášť určeným pre deti.
 • Na budúcu nedeľu bude zbierka na obnovu katedrály.
  Za vaše milodary vám vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať!

  Za všetkých dobrodincov, ktorí prispievajú na katedrálu, tak ako každý mesiac, pán dekan v prvú sobotu v mesiaci obetuje rannú svätú omšu.
 • Na budúcu sobotu 3. decembra prídu do našej farnosti členovia Svetového apoštolátu Fatimy na Slovensku. Po svätej omši nám v krátkej prednáške priblížia posolstvá Fatimy, dôležitosť prvých päť sobôt v mesiaci pre dnešnú dobu, s možnosťou prihlásiť sa do tohto medzinárodného združenia veriacich. Všetkých vás na toto stretnutie srdečne pozývame.
 • Pozývame vás na Program AMORIS pre manželov, zameraný na posilnenie manželstva. Program sa uskutoční v Žiline v sobotu a v nedeľu 10. – 11. decembra popoludní. Súčasťou bude svätá omša s príhovorom pre manželov a tiež možnosť obeda pre celú rodinu. Počas programu sa o deti postarajú animátori. Prihlásiť sa môžete najneskôr do 4. decembra na www.amoris.sk. Viac informácií nájdete aj na plagáte na nástenke pred kostolom.
 • Školské sestry sv. Františka pozývajú všetkých slobodných od 25 rokov na jednodňovú duchovnú obnovu, ktorá sa uskutoční v sobotu 10. decembra v Katolíckom dome v Žiline. Prihlásiť sa je možné do 4. decembra a viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na www.skolskesestry.sk.
 • Pozývame všetkých slobodných, ktorí hľadajú životného partnera na zoznamovací večer – tzv. speed dating. Uskutoční sa 13. decembra 18. hod. v kaviarni Café Kupé. Viac informácií nájdete na nástenke pred kostolom alebo na www.katRande.org.
 • Pripomíname vám, že Hlinený dukát na pomoc núdznym si môžete za 1€ zakúpiť po svätých omšiach v sakristii nášho kostola.
 • Ďakujeme všetkým, ktorí konajú službu v našom farskom kostole.
  Nech vám vašu obetavú službu náš Boh mnohonásobne oplatí!
 v modlitbách Vaši duchovní otcovia