Farské oznamy 15. nedeľa v Cezročnom období

PO – PIA 7.00, 12.00 a 18.00

SO 7.00, 18.00

NED 7.00, 9.00, 10.30 a 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15

• Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole 30 minút pred sv. omšou: od pondelka do soboty; v nedeľu pred rannou a večernou sv. omšou.

• Farská kancelária bude do 11. septembra otvorená v letnom režime nasledovne: pondelok od 15.00 do 16.00. Streda a piatok od 10.00 do 11.00.

• Celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou bude v stredu. O 11.00 hod. bude modlitbové večeradlo.

• Do praxe zavádzame zmeny pre spev ľudu súvisiace s vydaním nového misála. Prosíme vás o ochotu zapájať sa do spevov ľudu počas svätej omše.

• Pozývame vás na Púť k Panne Márii Karmelskej v Domaniži v dňoch 15.-17. 7. 2022. Počas púte bude možné prijať škapuliar. V sobotu pri večernej svätej omši novokňaz Štefan Lašo udelí svoje novokňazské požehnanie. Nedeľná svätá omša s otcom biskupom Petrom Beňom bude vysielaná v priamom prenose Televízie LUX.

• Pozývame na modlitby matiek v našom kostole vo štvrtok po 19.00.hod.

• Školské sestry sv. Františka pozývajú slobodné dievčatá a mladé ženy od 18 do 30 rokov od 3. do 6. augusta do kláštora v Žiline na spoločný čas strávený pri modlitbe, práci a rozhovoroch. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Mladí kresťania žijúci v našej farnosti, ktorí by chceli prijať sviatosť birmovania si môžu prihlášku na prípravu na sviatosť birmovania vyzdvihnúť v sakristii farského kostola po svätých omšiach.

• Úmysly sv. omší na mesiace august a september si môžete nahlasovať počas úradných hodín. Od jedného veriaceho je možné zobrať maximálne na 2 sväté omše na konkrétny termín, aby sme umožnili aj iným mať odslúžený úmysel vo farskom kostole na konkrétny termín.

• Hlinený dukát na pomoc núdznym si môžete za 1€ zakúpiť po sv. omšiach v sakristii nášho kostola.