Farské oznamy – 3. adventná nedeľa (gaudēte – radostná)

TRETIA ADVENTNÁ NEDEĽA

PO 12.12. Pondelok po 3. adventnej nedeli
UT 13.12. Sv. Lucie, panny a mučenice, spomienka
ST 14.12. Sv. Jána od Kríža, kňaza a učiteľa Cirkvi, spomienka
ŠT 15.12. Štvrtok po 3. adventnej nedeli
PI 16.12. Piatok po 3. adventnej nedeli
SO 17.12. Sobota po 3. adventnej nedeli
NE 18.12. ŠTVRTÁ ADVENTNÁ NEDEĽA

• Dnes Vás všetkých o 16.30 srdečne pozývame na Vianočný koncert. Predstavia sa Vám v ňom spevácky zbor OMNIA a detský spevácky zbor ZUŠ BRIOSO. Dirigovať bude Monika Bažíková.
    PO – PIA 7.00, 12.00 a 18.00

SO 7.00, 18.00
    NED 7.00, 9.00, 10.30 a 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred sv. omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
  • Od soboty začínajú spoločné sväté spovede v našom dekanáte. Rozpis spovedania nájdete na nástenke pred kostolom a na našej farskej webovej stránke.
  • Farská kancelária je otvorená nasledovne: v pondelok od 9.30 do 11.00 a od 15.30 do 17.00. V stredu a v piatok od 9.30 do 11.00.
  • Všetkým matkám dávame do pozornosti, že v naše farnosti fungujú už dve skupiny Modlitieb matiek, ktoré veľmi rady príjmu nové členky. Jedna skupinka sa stretáva v utorok pred večernou svätou omšou o 16.40 v centre N3 a druhá skupinka vo štvrtok19.00 vo farskom kostole.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 hod. bude modlitbové večeradlo. Rovnako aj v sobotu ráno po svätej omši býva mariánske večeradlo.
  • stredu12.00 Vás všetkých srdečne pozývame do nášho farského kostola na post-primičnú svätú omšu dp. Jozefa Poláčka, ktorý v uplynulom období pôsobil ako diakon v našej farnosti a včera prijal kňazskú vysviacku. Na záver svätej omše udelí všetkým svoje novokňazské požehnanie.
  • V adventnom čase Vás pozývame na ranné rorátne sväté omše, ktoré budeme sláviť o 7.00 v katedrále. Prineste si vždy so sebou aj lampáše alebo sviečky.
  • Vo štvrtok večer o 19.00 hod. (po eucharistickej adorácii) pozývame všetky matky na modlitby matiek v našom kostole.
  • Na budúcu nedeľu pozývame všetky deti i rodičov na svätú omšu o 9.00 vo farskom kostole. Svätá omša bude s príhovorom zvlášť určeným pre deti.