Farské oznamy – 3. veľkonočná nedeľa

UT 03.05. Sv. Filipa a Jakuba, apoštolov, sviatok
ST 04.05. Sv. Floriána, mučeníka, ľubovoľná spomienka
ŠT 05.05. Štvrtok po 3. veľkonočnej nedeli
PI 06.05. Piatok po 3. veľkonočnej nedeli (Prvý piatok v mesiaci)
SO 07.05. Sobota po 3. veľkonočnej nedeli (Ranná svätá omša za dobrodincov)
NE 08.05. ŠTVRTÁ VEĽKONOČNÁ NEDEĽA –

Nedeľa Dobrého Pastiera

PO – PI 7.00, 12.00 a 18.00
    SO 7.00, 18.00
    NED 7.00, 9.00, 10.30 a 18.00; Považský Chlmec 8.30; Strážov 10.15
  • Dnes sa pri všetkých svätých omšiach koná zbierka na obnovu katedrály.
    Za všetkých dobrodincov, ktorí prispievajú na katedrálu pán dekan každú prvú sobotu v mesiaci obetuje rannú svätú omšu.
  • V tomto týždni máme aj prvý piatok v mesiaci máj. Sviatosť zmierenia
    (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred sv. omšou. Vo štvrtok a v piatok spovedáme večer už od 17. hod. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11.00 hod. bude modlitbové večeradlo.
  • Vo štvrtok večer o 19. hod. (po eucharistickej adorácii) pozývame všetky ženy a matky na modlitby matiek v našom kostole.
  • Dnešnou nedeľou začíname sláviť mesiac máj, ktorý je zvlášť zasvätený Panne Márii. Preto sa budeme počas tohto mesiaca po všetkých svätých omšiach modliť májovú pobožnosť.
  • Na budúcu nedeľu bude predpísaná zbierka na kňazský seminár.
  • Pozývame vás na Misijnú púť detí, ktorá sa uskutoční mája 2022 v Rajeckej Lesnej. Program začne o 10.00 hodine ružencom za pokoj vo svete a bude pokračovať zaujímavými zastaveniami na tému putovania. O 14.30 hod. bude púť ukončená svätou omšou. Bližšie informácie a inštrukcie nájdete na nástenke pred kostolom alebo na www.misijnediela.sk/misijna-put-deti/.
  • Dávame do pozornosti duchovnú obnovu pre rozvedených, ktorí po rozvode žijú v nových vzťahoch. Duchovná obnova sa uskutoční 24. – 26. júna 2022 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Na duchovnú obnovu je možné prísť aj s deťmi. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Pastoračný fond Žilinskej diecézy Vás pozýva zapojiť sa do hlasovania v rámci 2. kola súťaže pastoračných projektov. Počas pôstneho obdobia sa mohli predkladať pastoračné projekty farského i celodiecézneho charakteru. Po formálnom a obsahovom vyhodnotení predložených projektov sa pristúpilo k hlasovaniu verejnosti. Hlasovanie začína 24. apríla a končí 8. mája 2022. Viac o súťaži, hlasovaní nájdete na webovej stránke cestaobnovy.sk.
  • Kňazský seminár sv. Gorazda v Nitre vás pozýva na Deň otvorených dverí. Vsobotu mája 202210.00 hod. po slávnostnom otvorení dverí bude nasledovať sv. omša v Kaplnke sv. Gorazda a následne prehliadka seminára a zábavný program. Pre všetkých bude pripravený chutný obed. Na záver sa uskutoční adorácia za duchovné povolania.
  • Komunita Emanuel pozýva mladých vo veku 18 – 30 rokov na celodenné stretnutie v sobotu 5. v Žiline na Solinkách. Viac informácii nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Spoločenstvo Anonymní sexholici – ľudia uzdravujúci sa zo závislosti na sexuálnej žiadostivosti, Vás pozývajú na stretnutie pre verejnosť v piatok 5. 202217.20 hod.Sirotári u kapucínov. Bude tam bude predstavené spoločenstvo a program spoločenstva, ako aj osobné svedectvá členov, ktorí vďaka tomuto programu uzdravenia žijú v slobode od svojej závislosti už niekoľko rokov. Stretnutie je otvorené pre všetkých, ktorých táto téma zaujíma alebo hľadajú pomoc pre seba alebo pre niekoho zo svojich blízkych.
  • Pripomíname vám, že Hlinený dukát na pomoc núdznym si môžete za 1€ zakúpiť po sv. omšiach v sakristii nášho kostola.
  • Pozývame Vás k modlitbe vo svojich domovoch a rodinách za mier a pokoj vo svete.