TRIDSIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

ST 01.11. VŠETKÝCH SVÄTÝCH , SLÁVNOSŤ
ŠT 02.11. Spomienka na Všetkých zosnulých veriacich, spomienka
PI 03.11. Piatok 30. týždňa v Cezročnom období (Prvý piatok v mesiaci)
SO 04.11. Sv. Karola Boromejského, biskupa, spomienka
NE 05.11. TRIDSIATA PRVÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

PO – PI (okrem stredy a štvrtku) 7:00, 12:00 a 18:00

ST, NED 7:00, 9:00, 10:30 a 18:00; Považský Chlmec 8:30; Strážov 10:15
    ŠT 7:00, 9:00, 12:00, 16:00, 18:00; Považský Chlmec 16:30; Strážov 16:30
    SO 7:00, 18:00
  • V tomto týždni máme aj prvý piatok v mesiaci november. Pre tých, ktorí sa ešte nevyspovedali minulý týždeň, vysluhujeme sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vo farskom kostole od pondelka do soboty (okrem stredy) pol hodinu pred svätou omšou. V utorok a v piatok spovedáme od 11:00 do konca svätej omše (12:30). V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
  • V stredu novembra bude na Starom cintoríne a rovnako aj na cintoríne v Strážove o 15:00 dušičková pobožnosť, na ktorú vás všetkých srdečne pozývame. Na cintoríne v Považskom Chlmci bude dušičková pobožnosť hneď po svätej omši.
  • Od stredy je opäť možné získavať úplné odpustky pre duše zosnulých. Odpustky je možné získať osem po sebe idúcich dní o 1. do 8. novembra.

Podmienky pre získanie odpustkov sú:

1. spoveď – stačí aj jedna pre všetky dni;
    2. prijímanie – prijať v ten deň alebo akonáhle to bude možné;
    3. modlitba na úmysel Svätého Otca – Otče náš, Zdravasʼ, Sláva Otcu.

Okrem toho, tí, ktorým je to možné, by mali v ten deň nábožne navštíviť cintorín a aspoň v duchu sa pomodliť za zosnulých.

• Počas tzv. dušičkovej oktávy (1. – 8.11.) vás všetkých pozývame k spoločnej modlitbe na Starom cintoríne. Stretneme sa vždy po večernej svätej omši (okolo 18:45) pred kostolom odkiaľ spoločne pôjdeme na cintorín.
  • Farská kancelária je otvorená nasledovne: v pondelok od 9:30 do 11:00 a od 15:30 do 17:00. V piatok od 9:30 do 11:00. V stredu bude farská kancelária zatvorená.
  • V stredu celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou nebude.
  • Na budúcu nedeľu pozývame všetky deti i rodičov na svätú omšu o 9:00 do farského kostola. Svätá omša bude s príhovorom zvlášť určeným pre deti a ich rodičov. Po svätej omši pozývame deti na krátke stretnutie do farského centra N3.
  • Na budúcu nedeľu bude zbierka na katedrálu.

Za všetkých dobrodincov, ktorí prispievajú na katedrálu, tak ako každý mesiac, pán dekan v prvú sobotu v mesiaci obetuje rannú svätú omšu.
  • sobotu15:00 bude vo farskom kostole svätá omša pre nepočujúcich. Pred ňou bude možnosť pre nepočujúcich pristúpiť k sviatosti zmierenia.
  • Pozývame všetkých aj nových záujemcov o spev v katedrálnom zbore na ďalšie stretnutie, ktoré sa uskutoční v utorok októbra o 19:00 vo farskom centre N3.
  • Všetkých birmovancov našej farnosti pozývame na ďalšie stretnutie, ktoré bude na budúcu nedeľu17:15 vo farskom kostole.
  • Materská škola Kráľovnej pokoja v Žiline pozýva rodičov s deťmi na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať novembra v časoch o: 8:00, 9:00, 13:00 a 16:00. Viac informácii nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na www.sskp.sk.
  • Školské sestry sv. Františka v Žiline pozývajú do Katolíckeho domu na animovanú adoráciu, ktorá býva každý prvý štvrtok v mesiaci od 19:00 do 20:00. Najbližší termín je tento štvrtok 2.11.
  • Na nástenke pred kostolom môžete nájsť plagát s ponukou púti do Medžugorja.