TRIDSIATA PRVÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

PI 10.11. Sv. Leva Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi, spomienka
SO 11.11. Sv. Martina z Tours, biskupa, spomienka
NE 12.11. TRIDSIATA DRUHÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

• Dnes sa pri všetkých svätých omšiach koná zbierka na katedrálu.
    Za všetkých dobrodincov, ktorí prispievajú na katedrálu pán dekan v prvú sobotu v mesiaci obetuje rannú svätú omšu.
    PO – PI  7:00, 12:00 a 18:00

SO 7:00, 18:00
    NED 7:00, 9:00, 10:30 a 18:00; Považský Chlmec 8:30; Strážov 10:15
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred svätou omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
  • Z dôvodu prispôsobenia sa pracujúcim ľuďom dochádza od budúceho týždňa k zmene úradných hodín farskej kancelárie. Farská kancelária bude bývať po novom otvorená nasledovne:
    – v pondelok poobede od 16:00 do 17:00
    – v stredu doobeda od 9:30 do 10:30 a poobede od 16:00 do 17:00
    – v piatok doobeda od 9:30 do 10:30

V utorok a vo štvrtok sú vo farskej kancelárii nestránkové dni.
    Aktuálne časy úradných hodín farskej kancelárie nájdete TU na webovej stránke našej farnosti, na nástenke pred kostolom, na dverách budovy farského centra N3 ako i na dverách farskej kancelárie.
  • Počas tzv. dušičkovej oktávy (1. – 8.11.) vás všetkých pozývame k spoločnej modlitbe na Starom cintoríne. Stretneme sa vždy po večernej svätej omši (okolo 18:45) pred kostolom odkiaľ spoločne pôjdeme na cintorín.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11:00 bude modlitbové večeradlo.
  • V utorok o 16:40 a vo štvrtok o 19:00 pozývame všetky matky na modlitby matiek.
  • Vo štvrtok sa uskutoční kňazská rekolekcia kňazov žilinského dekanátu. Začíname svätou omšou o 9:30 Kostole sv. Jozefa, robotníka v Budatíne, na ktorú ste všetci srdečne pozvaní. Po svätej omši bude rekolekcia pokračovať pracovným stretnutím kňazov.
  • Vo štvrtok po večernej svätej omši o 19:00 pozývame všetkých členov a aj nových záujemcov o spev v katedrálnom zbore na ďalší nácvik.
  • Opäť máte k dispozícii nové číslo mesačníka Naša Žilinská diecéza. Nájdete v ňom mnoho zaujímavých článkov, rozhovorov a reportáží. Časopis si môžete zakúpiť vzadu na stolíku v kostole.
  • Materská škola Kráľovnej pokoja v Žiline pozýva rodičov s deťmi na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať zajtra 6. novembra v časoch o 8:00, 9:00, 13:00 a 16:00. Viac informácii nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na www.sskp.sk.
  • Tento piatok  10. novembra 2023 sa uskutoční na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline (u saleziánov) Deň otvorených dverí, kde môžete vidieť šikovných autoopravárov, stolárov, murárov a grafikov. Všetci ste srdečne pozvaní. Viac informácií o škole a o ďalších termínoch DOD nájdete na nástenke pred kostolom alebo na www.sjoroza.sk.
  • Gymnázium sv. Františka z Assisi v Žiline pozýva záujemcov o štvorročnú a osemročnú formu štúdia na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 14. novembra 2023 s jediným vstupom o 9:00. Záujemcom budú poskytnuté informácie o štúdiu na GSF, o prijímacom konaní, školskom internáte a školskej jedálni. Pripravené budú aj workshopy vzdelávacích predmetov a krátke divadlo o svätom Františkovi z Assisi v podaní žiakov gymnázia. Ďalšie informácie nájdete na nástenke pred kostolom a na www.gsf.sk.
  • Na nástenke pred kostolom nájdete oznam s podrobnými informáciami o výberovom konaní na riaditeľa/riaditeľku Katolíckej spojenej školy v Rajci.
  • Pozývame vám zapojiť sa do súťaže o najkrajší betlehem s názvom Greccio 2023. Súťaž sa koná pri príležitosti 800. výročia prvého živého betlehema. Viac informácií o súťaži nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.