TRIDSIATA DRUHÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

PO – ŠT  7:00, 12:00 a 18:00

PI, SO  7:00, 18:00
    NED  7:00, 9:00, 10:30 a 18:00; Považský Chlmec 8:30; Strážov 10:15

V piatok svätá omša o 12:00 nebude.

• Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred svätou omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou.
  • Farská kancelária bude v tomto týždni otvorená nasledovne: v pondelok od 16:00 do 17:00. V stredu od 9:30 do 10:30 a od 16:00 do 17:00. V piatok bude farská kancelária z dôvodu štátneho sviatku zatvorená.
  • V stredu bude poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou začínať až o 11:00 z dôvodu iného duchovného programu, ktorý bude dopoludnia v katedrále.
  • V utorok o 16:40 a vo štvrtok o 19:00 pozývame všetky matky na modlitby matiek.
  • V utorok po večernej svätej omši o 19:00 pozývame všetkých členov a aj nových záujemcov o spev v katedrálnom zbore na ďalší nácvik do farského centra N3.
  • Vo štvrtok10:00 pozývame všetkých seniorov a seniorky našej farnosti na biblické stretnutie do farského centra N3.
  • Na budúcu nedeľu pozývame všetky deti i rodičov na svätú omšu o 9:00 do farského kostola. Svätá omša bude s príhovorom zvlášť určeným pre deti a ich rodičov. Po svätej omši pozývame deti na krátke stretnutie do farského centra N3. Aktuálne súťažné otázky pre deti nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na našej farskej webovej stránke.
  • Diecézna Charita v Žiline ponúka pracovné miesto na pozíciu Charitatívno-sociálny pracovník. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom.
  • Pri príležitosti slávenia svetového dňa mládeže pozýva náš otec biskup Tomáš mladých na diecézne stretnutie mládeže s názvom KRÁĽOVSKÝ VÍKEND, ktoré sa uskutoční v dňoch 25. – 26. 11. 2023, v priestoroch Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline. Prihlasovanie prebieha pomocou online formulára do 17. novembra. K prihlasovaciemu formuláru sa dostanete pomocou naskenovania QR kódu na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na facebooku: Mládež Žilinskej diecézy alebo na instagrame: za_mladych.
  • Gymnázium sv. Františka z Assisi v Žiline pozýva záujemcov o štvorročnú a osemročnú formu štúdia na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v utorok novembra 2023 s jediným vstupom o 9:00. Záujemcom budú poskytnuté informácie o štúdiu na GSF, o prijímacom konaní, školskom internáte a školskej jedálni. Pripravené budú aj workshopy vzdelávacích predmetov a krátke divadlo o svätom Františkovi z Assisi v podaní žiakov gymnázia. Ďalšie informácie nájdete na nástenke pred kostolom a na www.gsf.sk.
  • Obchodná akadémia sv. Tomáša Akvinského v Žiline srdečne pozýva žiakov ôsmeho a deviateho ročníka a ich rodičov na Dni otvorených dverí 2023, ktoré sa uskutočnia v termínoch: 16. novembra 2023 od 9:00 do 17:00 a 5. decembra 2023 od 10:00 do 14:00. Viac informácií nájdete na stránke školy www.oata.sk.
  • V piatok 8. decembra 2023 sa uskutoční na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline (u saleziánov) Deň otvorených dverí, kde môžete vidieť šikovných autoopravárov, stolárov, murárov a grafikov. Všetci ste srdečne pozvaní. Je to jediná cirkevná stredná odborná škola na Slovensku. Viac informácií o škole nájdete na nástenke pred kostolom alebo na www.sjoroza.sk.
  • Pozývame slobodných veriacich ľudí, ktorí hľadajú životného partnera na zoznamovací večer speed dating. Bude sa konať v piatok 24. novembra18:00 v kaviarni Café Kupé pri katedrále. Viac informácií nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na www.katRande.org.
  • Stále máte k dispozícii nové číslo mesačníka Naša Žilinská diecéza. Nájdete v ňom mnoho zaujímavých článkov, rozhovorov a reportáží. Časopis si môžete zakúpiť vzadu na stolíku v kostole.