TRETIA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

PI 26.01. Sv. Timoteja a Títa, biskupv, spomienka
SO 27.01. Preblahoslavenej Panny Márie v sobotu, ľubovoľná spomienka
NE 28.01. ŠTVRTÁ NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

• Dnešná 3. nedeľa v Cezročnom období sa rozhodnutím pápeža Františka od roku 2019 slávi ako Nedeľa Božieho slova. Povzbudzujeme všetkých našich veriacich k pravidelnému čítaniu a rozjímaniu nad Božím slovom v rodinách.
    PO – PI  7:00, 12:00, 18:00

SO  7:00, 18:00
    NED  7:00, 9:00, 10:30 a 18:00
    Budatín ST, PI  17:00
                       NED  10:45 (od februára tu bude bývať nedeľná svätá omša už o 10:00)
    Považský Chlmec  NED 8:30
    Strážov  NED 10:15
  • Sviatosť zmierenia (sv. spoveď) vysluhujeme vo farskom kostole od pondelka do soboty pol hodinu pred svätou omšou. V nedeľu spovedáme pred rannou a večernou svätou omšou. V Budatíne spovedáme v stredu a v piatok pred sv. omšou.
  • Farská kancelária bude otvorená v bežnom režime: v pondelok od 16:00 do 17:00. V stredu od 9:30 do 10:30 a od 16:00 do 17:00. V piatok od 9:30 do 10:30.
  • V stredu bude celodenná poklona pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. O 11:00 bude modlitbové večeradlo. Rovnako aj v sobotu ráno po svätej omši býva mariánske večeradlo.
  • V utorok o 16:40 a vo štvrtok o 19:00 pozývame všetky matky na modlitby matiek.
  • Všetkých birmovancov našej farnosti pozývame na stretnutie, ktoré bude dnes o 17:15 vo farskom kostole.
  • Na budúcu nedeľu pozývame všetky deti i rodičov na detskú svätú omšu o 9:00 do farského kostola. Aktuálne súťažné otázky pre deti nájdete na plagáte na nástenke pred kostolom alebo na našej farskej webovej stránke.
  • Od 18. do 25. januára prebieha Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Pozývame vás k osobnej modlitbe na tento úmysel v rodinách.
  • Saleziáni dona Bosca oslavujú výročie príchodu na Slovensko. Pri tejto príležitosti  Vás pozývajú na divadelné predstavenie s názvom Vysnívaný sen, ktoré sa uskutoční v rámci Don Bosco show v sobotu 27.01.2024 o 16:30 vo veľkej aule Strednej priemyselnej školy stavebnej v Žiline, ktorá sídli na ulici Veľká Okružná. Lístky je možné zakúpiť si po každej svätej omši u saleziánov v kostole alebo pred predstavením v priestoroch pred aulou.
  • Stále je možné si nahlasovať úmysly svätých omší na mesiace február a marec. Nahlasovať si ich môžete jedine počas úradných hodín v kancelárii farského úradu.
  • Muži, ktorí v sebe pocítili túžbu stať sa kňazmi, nech sa nahlásia na farskom úrade do konca januára.